Loreal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi

Merhaba sevgili ailem. Loreal‘in Saf Kil Detox Maskesini denedikten sonra çok memnun kalınca, yeni çıkan (aslında çok da yeni değil ama bana göre yeni☺) Şeker Peelinglerinden Işıltı Canlandırıcı olan Şeker Peelingini de denemek istedim. Saf Kil Detox Maskesi hakkında yorumlarımı okumak isterseniz TIK TIK

loreal-paris-isilti-canlandirici-seker-peelingi

Aslında şeker peelinglerinin birçok çeşiti var. Besleyici, Siyah Nokta Karşıtı vs gibi. yalnız ben ilk olarak Işıltı Canlandırıcı olanı denemek istedim. Gerçi bu gidişle serinin hepsini deneyeceğim gibi geliyor ama hadi hayırlısı. ☺

loreal-seker-peelingi

Loreal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi

İçerisinde 3 şeker (esmer, sarı ve beyaz), üzüm çekirdeği yağı, monoi yağı ve acai mikro tanecikleri içeriyor. Bakalım bunlar ne işe yarıyor?

  • 3 Şeker : Cildi besler ve gözenekleri temizleyerek yoğun bir şekilde peeling yapar.
  • Üzüm Çekirdeği Yağı : VeE vitamini içeren formülü ile ışıltı kazandırır.
  • Monoi Yağı : Doğal nemlendirici özelliği ile cildin solgun görünümünü engellemeye yardımcı olur.
  • Acai Mikro Tanecikleri : Cildi pürüzsüzleştirir.

Kuru cilde uygulayıp, ılık suyla durulanarak kullanılıyor.

loreal-seker-peelingi-isilti-canlandirici

50 ml’lik cam kavanozda olan bu peelingin yoğun bir yapısı var. Kavanozun kapağını açar açmaz mis gibi bir koku yayılıyor. Ben ihtiyacım olduğu zamanlarda kullanıyorum fakat haftada 3 kez uygulanması öneriliyor. Bana kalırsa daha çok kez uygulanacak türden bir peeling değil zaten. Yapısı ve formülü gereği cilde sert hareketlerle çok yüklenildiği takdirde cildi çizebileceği ve gözenekleri açabileceği için dikkatli ve arada sırada derinlemesine temizlik istenildiği zamanlarda kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

lorealseker-peelingi-lorealseker-peelingi

  • Ben peelingin içerisinde bulunan şekerler sayesinde cildimi derinlemesine temizlemesini çok seviyorum. O ferah ve temiz hissi bariz hissediyorum.
  • Cildimi ılık suyla duruladıktan sonra pürüzsüz bir cilde kavuşmuş gibi oluyorum sanki.
  • Aynı zamanda cildimi bolca nemlendiriyor. Sonrasında elimi yüzüme götürmekten kendimi alıkoyamıyorum neredeyse. Ve bu sayede bir günlük cildimi nemlendirme ihtiyacımı karşılıyor bana kalırsa.
  • Benim karma/hassas/sivilceye meyilli cildimde herhangi bir soruna, sivilce problemine yol açmadı.
  • Seviyorum!

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

 

Bir cevap yazın