Loreal Yorgunluk Karşıtı Şeker Peelingi

Herkese merhaba güzel okuyucularım. Loreal’in Şeker Peelinglerini çokkk seviyorum! Şimdiye kadar Işıltı Canlandırıcı ve Besleyici Şeker Peelingi olmak üzere iki farklı çeşitini kullandım. Kahve aşığı biri olarak da yeni çıkan Kahve Çekirdekleri İçeren Yorgunluk Karşıtı Şeker Peelingini de denemesem olmazdı. Bugünkü konumuz da başlıktan anlayacağınız üzere belli.☺

loreal-yorgunluk-karsiti-seker-peelingi

İçerisinde 3 şeker (esmer, sarı ve beyaz), kahve çekirdekleri, tatlı badem yağı ve hindistan cevizi yağı bulunuyor. Bakalım bunlar ne işe yarıyor?

  • KAHVE ÇEKİRDEKLERİ : Kafein içeren formülü ile ciltteki şişkinliğin indirilmesine ve yorgunluk izlerinin azalmasına yardımcı olur.
  • TATLI BADEM YAĞI : İçeren formülü ile, cildi tazelemeye yardımcı olur.
  • HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI : İçeren formülü ile cildi yumuşatır.

Kuru cilde uygulayıp, ılık suyla durulanarak kullanılıyor. Haftada 3 kez kullanılması öneriliyor. Ben genelde duş esnasında gözeneklerim açıkken yada makyaja başlamadan önce kullanıyorum.

loreal-yorgunluk-karsiti-sekerpeelingiseker-peelingi

50 ml’lik cam kavanozda olan bu peelingin yoğun bir yapısı var. Kavanozun kapağını açar açmaz mis gibi bir kahve kokusu sarıyor etrafı. Hatta bazen dudak peelingi ve el peelingi olarak ellerimdeki ölü deriyi atmak istediğim zamanlarda kullanıyorum.

loreal-yorgunlukkarsiti-seker-peelingi

Şimdi artık buraya kadar herşey güzel ufaktan yorumlarıma geçelim diyorum.☺

  • Ürünün yapısı yoğun, içerisindeki kahve tanecikleri sert olduğu için yüze uygularken nazik ve dikkatli uygulamak gerekiyor. Aksi takdirde yüzünüzü çizebilir.
  • Tanecikleri sayesinde cildi ölü deriden güzel temizliyor.
  • Şunu da belirtmeliyim ki; bu peeling seriden kullandığım diğer şeker peelingleri gibi değil. Şöyle ki yüze uygulamaya başlayınca cildi fazla ısıtıyor. Fakat bu ısıdan dolayı açıkçası ben biraz rahatsız oluyorum.
  • Cildi çok nemlendirdiğini söyleyemem. Tüm cilt tiplerine de uyar fakat bu sebepten ben bu peelingin yağlı ciltlere daha uygun olduğunu düşünüyorum.
  • İsmi gibi tam olarak yorgunluk karşıtı bir peeling. Cildi canlandırıyor ve o yorgun ifadeyi alıyor.
  • Ben genelde makyaja başlamadan önce cildimin daha canlı görünmesini istediğim zamanlarda kullanıyorum.
  • Bu arada söylemeden geçmek istemiyorum benim favorim Işıltı Canlandırıcı.♥

loreal-seker-peelingi-yorgunluk-karsitiloreal-seker-peelingi

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın