Revlon Colorstay Fondöten

revlon-colorstay-fondoten

Merhaba! Bugün; hakkında sağlıklı bir yorum yapabilmek için uzun zamandır deneyimlediğim fondötenden bahsedeceğim. Revlon markası ülkemizde sadece Watsons Mağazaları’nda satışta olup; markadan ilk olarak en çok merak ettiğim ürün olan Colorstay Fondöteni aldım. Girişten hemen sonuca geçeyim mi? İYİKİ ALMIŞIM! Ayrıntılı yorumlarım için okumaya devam edin.

revlon-fondoten

Fondöten ilk satışa sunulduğu zamanlarda ve uzun bir süre boyunca kolay uygulama yapabilme açısından herhangi bir pompaya sahip değildi. Ya parmağınızı sokmak durumunda kalacaksınız yada parmaklarınıza döküp o şekilde uygulayacaksanız. Az yada çok gelme durumu da cabası. Bende henüz almamışken uygulamakta zorluk yaşayacağımı düşünüp alıp almamakta gidip geliyordum ki bir de ne göreyim fondötene pompa yapmışlar! Ne duruyorsun hadi beni al diye haykırıyor resmen. 🙂 Fondötenin Normal/kuru (Normal/Dry) ciltler için ve Yağlı/Karma (Combination/Oily Skin) ciltler için mat bitişli olmak üzere iki seçeneği mevcut. Ben karma cilt tipine sahibim fakat cildimde daha sağlıklı ve parlak bir görünüm istediğim için fondötenin normal ciltler için olanından kendi tenime uygun bulduğum 220 numarasını aldım.

revlon-colorstay-foundation

Fondötenimi tatilde de kullanırım diye yanımda götürmüştüm ama fazla bronzlaştığımdan dolayı kullanamadım. Görselde gördüğünüz üzere fondöten biraz akışkan yapıda fakat ince bir fondöten değil. Sarı alt tonlu ve yüksek kapatıcılığa sahip. Pudrayla üzerinden geçip sabitlemeye ihtiyaç duymadan güzel bir şekilde sabitleniyor.

revlon-fondoten-oncesi-sonrasi

Cildimde büyük bir leke sorunum yok ama tek tük olan sivilce izlerini güzel bir şekilde kapatıyor.  Bu fondötenle istediğim kapatıcılığı elde ediyorum. 24 saat kalıcılık vaadi olsa da hiçbir zaman makyajımı cildimde 9-10 saatten fazla tutmadığım için vaadini yerine getiriyor mu bilemiyorum. Yalnız fondöten 9-10 saatlik süre zarfında makyajımı çıkarana kadar hiçbir yere kıpırdamıyor ve yüzümde ağırlık hissetmiyorum. Cildimde kesinlikle maske görüntüsü yaratmıyor. Benim havadan nem kapan huysuz cildimde herhangi bir sivilceye yada iritasyona da yol açmadı. Ve en sevdiğim yanı ise kullandığım birçok fondötende yaşadığım oksitlenme sorununu bu fondötende yaşamamış olmam. 49,90 TL’lik fiyatına oranla oldukça iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın