Fondöten Yağlılık Testi

Merhaba güzel ailem. Yabancı bloggerlardan sonra bizlerde yapmaya başlayınca elimde bulunan fondötenlerime yağlılık testi yapmak istedim. Hatta yapıp instagram hesabımda (makyaj.diyari) da paylaşmışken burada da blog okurlarımla da paylaşayım dedim.
Bu testi yapma amacım; tamamen merak ve sizlere yardımcı olabilmek. Aynı zamanda eğer kuru yada yağlı ciltliyseniz cildinize uygun fondöteni bu şekilde görebilmek. Buradaki testte ürünlerin fazla yağ çıkarması o ürünün kötü olduğu anlamına gelmiyor kesinlikle. Yağlı bir cilde sahipseniz cildinize daha fazla yağ eklemek gün sonunda vıcık vıcık bir görüntüye sebep olacaktır. Cildinizde mat bir görüntü istiyorsanız bu listedeki daha az yağ çıkaran ürünleri tercih edebilirsiniz.

bbkrem-yaglilik-testi

İlk sırada Fondötenlerim:

İkinci sırada ise BB Kremlerim:

fondoten-yaglilik-testi

Ben karmadan yağlıya dönük bir cilt tipine sahibim. Mat fondötenlerimde, kuru ciltlerin kullanabileceği tarzda ıslak bitişli fondötenlerimde var. Genel olarak cildimde sağlıklı ve parlak bir görüntü istediğim için mat fondötenleri pek tercih etmiyorum.
Revlon Colorstay Fondötenin zaten kuru ciltler için olanını kullandığım için çok şaşırmadım açıkçası ama Kiko ve Pure Beauty beni oldukça şaşırttı. Lactone ise gram yerinden oynamadı. Fakat Lactone’u mat görüntüden hoşlanmadığım için fazla kullanmadım ve size öneride bulunamayacağım.
Loreal İnfallible, Note ve Farmasi’ler ise beklediğim performansı göstererek sınavdan geçer not aldılar. 🙂

Sevgilerimle…♥

Bir Cevap Yazın