Yves Rocher Pure System Yüz Temizleme Jeli

Merhaba sevgili ailem. Yves Rocher ürünlerim arasında sevdiğim bir diğer ürünle blog yazıma devam ediyoruz bugün. Bahsedeceğim ürün; Yves Rocher Pure System Siyah Noktaları Gideren, Gözenekleri Derinlemesine Arındıran 2’si 1 Arada Yüz Temizleme Jeli. Hemen incelemeye başlayalım…

yvesrocher-puresystem-yuz-temizlemejeli

Bu temizleme jeli için  siyah noktalarda etkili olduğu hakkında övgü dolu sözler okuduğumdan dayanamayıp bende almıştım. Şimdiye kadar kullandığım siyah nokta karşıtı ürünler de tam anlamıyla bir sonuç alamadığım için oldukça merak ediyordum çünkü. Bu jeli almadan önce yapısını bilmediğim için siyah noktalarda daha etkili olduğunu düşündüğüm kömür içerikli siyah renkli bir temizleme jeli bekliyordum. Fakat düşündüğümün aksine bu jelin içinde; Aloe Vera Özü, Takke Çiçeği ve Kayısı Çekirdeği Tozu bulunuyormuş. Bildiğiniz mis gibi kayısı kokuyor.

yvesrocher-temizleme-jeliyvesrocher-puresystem-derinlemesine-temizleyici

Yves Rocher Pure System Yüz Temizleme Jelinin Vaatlerine Bakalım…

  • Akneli ciltler için özel formüle edilmiş bu yüz yıkama jeli, cildi sebum fazlasından derinlemesine temizler, siyah noktaları yok eder, gözenekleri rahatlatır.
  • İçerdiği anti bakteriyel Salisilik Asit, sivilce ve siyah noktaların tekrar oluşumunu engeller. Sabun içermeyen formülü cildi kurutmadan temizler.
  • Her gün düzenli olarak ıslak cilde masaj yaparak uygulayınız. Ardından suyla durulayınız.
  • Ve dahası: Formülündeki cilt yenileyici antibakteriyel Salisilik Asit ve yoğun onarıcı Aloe Vera Özü sayesinde sivilce oluşumunu engeller ve sivilce izlerini yok eder.

yvesrocher-puresystemyvesrocher-puresystem-derinlemesine-temizleyici-jel

Fotoğraflarda gördüğünüz kadar ürün benim tüm yüzüm için yeterli oluyor. Genelde gözeneklerimin açık olduğu zaman duş bitimine yakın uygulamayı tercih ediyorum. Genelde 2 günde 1 kullanıyorum. Bazen bu aralıklar değişiyor tabii. Karma ve hassas bir cilt tipine sahibim. Ve bana kalırsa bu jeli sadece akneli ciltler kullanmamalı. Karma ciltler için de güzel bir temizleyici.

yvesrocher-temizlemejeli

  • İçerisindeki minik partikülleri sayesinde cildi güzel temizliyor.
  • Partiküller ciltle bütünleştiği an yok oluyor ve bu sayede cildi ölü derilerden arındırıyor.
  • Kullanım sonrasında cildimi germemesi ve kurutmaması en sevdiğim bir diğer özelliği.
  • Benim yüzümde herhangi bir tahrişe ve iritasyona sebep olmadı.
  • Siyah noktalar meselesine gelecek olursak; cildimize dünyanın en iyi cilt bakım ürününü de alsak siyah nokta oluşumunu engelleyemeyiz. Öncelikli olarak bunu bilememiz gerekir. Ben bu temizleme jelinde var olan siyah noktalarımı azalttığını değil de cildimi iyi temizlediği için oluşumunu birazcık azalttığını gözlemledim. Ve sağlıklı bir yorum yapabilmek için en az 2 aylık bir süredir de kullanıyorum.
  • Sonuç olarak sevdim mi? Sevdim. Tavsiye eder miyim? Ederim. Güzel bir temizleyici. Bu arada “PARABEN İÇERMİYOR.”

Not: Akneli ciltler aktif sivilcelerinin üzerinde kullanmasın. ♥ Online olarak satın almak isterseniz TIK TIK

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın