Yves Rocher Pure Menthe Kömür Maskesi

Herkese merhaba sevgili ailem. Geçtiğimiz günlerde aynı seriden yüz yıkama jelinin blog yazısını yazdığım Yves Rocher Pure Menthe serisi ürünlerinden bugün de Kömür Maskesini yazacağım. Yves Rocher Pure Menthe Peeling Etkili Yüz Yıkama Jelinin yazısını merak edenler için şuraya link bırakıyorum.

yves-rocher-pure-menthe-serisi

Normal ve karma cilt tipine uygun olan Pure Menthe- Gözenekleri Derinlemesine Arındıran Siyah Nokta Karşıtı Kömür Maske; 75 ml’lik bir tüpte bulunuyor. Formülünde Organik Nane ve Bitkisel Kömür içeriyor.

yves-rocher-pure-menthe-komur-maskesi

Ben haftada 2-3 kez peeling etkili yüz yıkama jelini haftada 1 yada 10 günde 1 kez de maskesini kullanıyorum. Serinin diğer ürünlerine de zamanla şans vermek istiyorum. İlk etapta memnun kalıp kalamayacağımı bilmediğimden sadece iki ürününü almıştım çünkü.

yves-rocher-pure-menthe

Maskenin yapısı yoğun. Fakat sürümü gayet rahat. Ben zaten genelde bu tarz maskelerimi silikon maske fırçamla uyguluyorum. Temiz ve nemli cildime uyguladıktan sonra yaklaşık 10 dakika kadar bekletip duruluyorum. Maske cildimde beklerken cildimi gerim gerim germiyor. 🙂 Tamam hafif bir gerilme oluyor ama rahatsız edecek seviyede değil.

yves-rocher-maske

  • Cildimdeki gözenekleri iyi temizliyor.
  • Verdiği ferahlık sayesinde cildimi nefes almış hissediyorum.
  • Benim cildimde herhangi bir tahriş yada sivilcelenme problemine yol açmadı.
  • Yüzümde bıraktığı etkiden dolayı maskenin kuru ciltlere uygun olmadığını düşünüyorum.
  • Bu arada ben her zaman maskeyi kullandıktan sonra tonik ve nemlendirici kullanmayı ihmal etmiyorum.
  • Genel olarak memnun kaldım. Yeniden alıp, kullanacağım ürünler arasında.

yves-rocher-pure-menthe-maske

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın