Yves Rocher Kayısılı Peeling

Peelinglere karşı aşırı zaafım var. Cilt bakım rutinlerimde asla eksik etmediğim bir ürün varsa o da kesinlikle bunlar oluyor. Şimdiye kadar en çok beğendiğim; Garnier’in 3’ü 1 arada olan hem temizleme, hem peeling hemde maske olarak kullanılabilen ürünü. Her defasında bitirip yeniden aldığım nadir parçalardan.☺ Şimdi ise sırada; Yves Rocher Kayısılı Peeling vardı.

yvesrocher-kayisili-peeling

Aslında bu peeling çok meşhur. Bende Yves Rocher alışverişim esnasında öylesine sepete atmıştım. Uzun zamandır da stok çekmecemde bekliyordu. Artık daha fazla karşı koyamayıp çıkardım çekmeceden ve kullanmaya başladım. Ürün 50 ml’lik minnoş bir ambalaja sahip. Hani genelde peelingler 100 ml üzeri olmasına alıştığım için seyahat boy olarak saklıyordum bunu.☺

yvesrocher-peelingyves-rocher-peeling-kayisili

Ben genelde ten makyajı (fondöten vs gibi) yaptığım zamanlarda makyajımı çıkardıktan sonra yada duş sonu gözeneklerim açıkken peeling kullanmayı daha çok seviyorum. Islak yüzüme uygulayıp dairesel hareketlerle uygulayıp, sonrasında ılık su ile yıkıyorum.

yves-rocher-kayisili-peeling

  • Peelingin içerisinde kayısı çekirdeği bulunuyor. Mis gibi kayısı kokusu hakim.
  • İçindeki peeling tanecikleri biraz sert. Yüze uygularken bu tanecikler erimiyor. Bu sebepten biraz sert yapıdalar. Fakat sert yapıda dediysem, cilde zarar verecek kadar değil tabii ki.
  • Uyguladıktan sonra, cildi ölü derilerden temizlemesinin yanısıra cildi nemlendiriyor.  Nemli bir his bıraktığı için ben bu peelingin daha çok kuru ve karma cilt tiplerine uygun olduğunu düşünüyorum. Hani öyle ciltte ferah ferah etki bırakan yağlı cilt tipi peelingi değil.
  • Fakat ben yine de sevdim. Haftada 2-3 kez uyguluyorum. Bitince tekrar alabileceklerim arasında.

yves-rocheryves-rocher-kayisilipeeling

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın