Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Ürünleri Öyküsü

efsane-saclar
Merhaba güzel ailem. Yıpranmış saçlar için kullanılabilecek alternatif bakım ürünlerini anlatacağım öyküye hoşgeldiniz. Bloğumu açtığım günden bugüne saç bakımımla alakalı sorular soruyordunuz. Uzun yıllar saçlarımı ombreli kullandığım için işlem gören saçlarımı iki senedir dinlendirmeme, sık sık kestirmeme ve sürekli bakım ürünleri kullanmama rağmen saçlarım ince telli ve kırılgan yapıda olduğu için bakımında bir hayli zorlanıyorum. Bu yüzden sık sık yeni ürünler deniyorum.

saçbakım-ürünlerim

Saç bakımımda sürekli yeni ürünler denediğimden rutin diyebileceğim şekilde her zaman alıp kullandığım ürün pek fazla olmadığı için son aylarda kullandığım saç bakım ürünleri hakkında yorumlarımı sizlerle paylaşmak için yazıyorum bugün.

hindistancevizi-yağı

İlk olarak duş öncesi kullanılan ürünlerden başlamak istiyorum. Botalife markasına ait Hindistan cevizi yağını aslında göz makyajlarımı çıkarmak için kullanıyordum ve çok memnundum. Ama her makyajımı çıkarışımda soğuk pres yöntemiyle elde edilen katı kıvamdakı bu yağı ısıtıp sıvı hale getirmek zaman aldığı için saçlarımda kullanmayı denedim ve sonuçtan memnun kaldım. 20 ml’lik bir ürünün 10 ml’lik kadarını bir kez kullandığım için hakkında uzun uzun yorumlar yapamayacağım ama saçlarımı yumuşatması ve canlandırmasını sevdim.

yvesrocher-saçyağı

Yves Rocher’in yıpranmış saçlar için olan jojoba, amerika fındığı ve organik babassu yağı için onarıcı saç yağını duşa girmeden 10 dk önce saçlara uygulanması ve ıslak havluyla saçta bekletilmesi öneriliyor. 1/2 saat beklettiğim de oldu ama gözle görülür sonuçlar alamadım maalesef. Saçlarıma bir tık yumuşaklık katıyor ve kokusu harika. Onun dışında ekstra söyleyebileceğim bir özelliğini gözlemleyemedim.

doğal-saç-maskeleri-2

Saçlarıma sürekli yaptığım saç maskelerinden bahsedeceğim. Herkesin evinde bulunan ürünlerden yapılan bu saç maskelerinden en çok sevdiğim zeytinyağı maskesi. 1 en fazla 2 ay arayla muhakkak yaparım. Diğer  kimyasal içerikli ürünlere nazaran doğal maskelerin sonucunu direkt gözlemleyebiliyorsunuz. Zeytinyağı maskesi saçların hem dökülmesini azaltıyor. Hemde sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor.

dove-şampuan

Gelelim snapchatte bahsettiğim, saçlarıma verdiği etkiden oldukça memnun kaldığım, bu yazımın yıldızı olan Dove markasına ait yıpranmış saçlar için olan keratin katkılı yoğun onarıcı şampuana. Daha önce saçlarım işlem gördüğü için saç kremi kullanmadan herhangi bir şekilde saçlarımı açamıyorum. Fakat Dove şampuanı alırken yanında kremini almamış olmama rağmen yoğun yapısıyla saçlarımı saç kremine gerek kalmadan güzel bir şekilde yumuşatıyor.

keratin-şampuan

Ve saçlarım sağlıklı bir şekilde parlıyor. Saç kremiyle birlikte kullansam neler olacak kimbilir. 🙂 Dove yıpranmış saçlar için yoğun onarıcı şampuan; son zamanlarda denediğim şampuanlar arasında en iyi şampuan diyebilirim. Ben duş sonrası ek olarak saç bakım yağları vs kullandığım için kreme ihtiyaç duymadım. Siz almak isterseniz kremiyle birlikte alabilirsiniz.

hask-saçyağları

Son olarak artık benden duymaktan bıktığınız tüm sosyal medya hesaplarımda ”alın,aldırın” diye çılgınlar gibi bahsettiğim Hask markasına ait saç yağları ise saç bakım rutinimin arasında diyebileceğim ürünlerden. İşlem görmüş, yıpranmış saçlarıma çok iyi geliyor. Duş sonrası bozuk para büyüklündeki ürünü saçlarıma masaj yapar hareketlerle uyguluyorum ve anında etki ediyor. Kolay bir şekilde saçlarımı açmama yardımcı oluyor. Saçlarımı solgun görüntüden kurtarıp canlılık katıyor. Koli koli alabilirim o derecede. 🙂 Hemde şuanki güncel fiyatı 9,90 TL.

Benim son zamanlarda kullandığım saç bakım ürünlerim bu kadardı hatunlar. Ürünlerin detaylı yazılarını yazdığım linkleri aşağıya bırakıyorum. Merak ettiklerinizi okuyabilirsiniz.

* Botalife Hindistan Cevizi Yağı
Yves Rocher Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Saç Yağı
Doğal Saç Maskeleri
* Dove Yıpranmış Saçlar İçin Yoğun Onarıcı Şampuan
* Hask Keratin Protein / Düzleştirici Parlaklık Yağı
* Hask Argan Oil / Onarıcı Parlaklık Verici Saç Bakım Yağı
* Hask Monoi Cocout Oil / Besleyici Parlaklık Yağı

Sevgilerimle…♥

4 comments

  1. Sonunda merakım giderildi?? hemen kullanıma başlicam canm ??

  2. Çok yararlı ve güzel bir yazı olmuş çok beğendim ❤

Bir cevap yazın