Yaz Sebzeleriyle Bebek Yemeği

Herkese merhaba güzel anneler! ? Anneler diyorum çünkü bu konuya anne ve anne adaylarının ilgisi daha Yoğunlukta oluyor. Araştıran babalara da sevgiler… ?

Bebeğimin severek yediği yaz sebzeleriyle kendi kafama göre yaptığım yemekleri sizlerle de paylaşmak istedim. Burada değinmek istediğim bir nokta var ki domates alerjik bir sebze olduğu için her bebeğe uygun olmayabilir. Bizde şuan için bir problem olmadığından arasıra yemeklerine az bir miktar katıyorum.

Yemek yapmak istediğim zaman o an elimde hangi sebzeler varsa onları değerlendiriyorum. Görsellerde sizlerle paylaştığım aynı iki yemek. Fakat birisinde börülce diğerinde fasulye var. Börülceli olanın tarifini yazıyorum.

Malzemeler

  • Yarım Kabak
  • Yarım Domates
  • 1 tatlı kaşığı pirinç
  • 1 çay kaşığı domates salçası
  • 2 börülce

Yapılışı

Tüm malzemeleri dilimleyerek tencerenin içerisine alıyorum. Biraz su koyup pişirmeye bırakıyorum. Sebzeler iyice piştikten sonra cam rendeye alıp ezip bebeğime sunuma hazır hale getiriyorum. ? İsterseniz blenderdan geçirebilirsiniz. Severek yiyoruz. Kalanları da hemen kendim yiyorum. 🙂 Bazen özellikle çok yapıyorum çünkü çok lezzetli oluyor. İlerleyen dönemlerde tavuk ve ilikli kemik suyuyla yapmaya başlayacağım. Şimdiden yapanlara afiyetler şifalar olsun.

Sevgilerimle…✨

Bir cevap yazın