Vücut Fırçalama / Eklips Bambu Vücut Fırçası

eklips-kuru-vucut-fırçası

Merhaba! Son zamanlarda vücut fırçalama merakına kapılıp, hakkında da biraz araştırma yapıp, olumlu sonuçlar okuyunca hemen bir vücut fırçası edindim. Piyasada birçok markanın bu tarz fırçaları var. Özellikle şu sıralar Eda Taşpınar’ın Doğal At Kılı Fırçası revaçta. O biraz daha yüksek fiyatlı olduğu ve uygulamadan sonra nasıl bir sonuç alacağımı kestiremediğim için ben daha uygun fiyatlı olan Gratis‘in markası olan Eklips Bambu Vücut Fırçasını aldım. Yorumlarıma geçmeden önce vücut fırçalama hakkında bilgilere yer vermek istiyorum.
Kuru vücut fırçalama nedir? Faydaları nelerdir?
Miranda Kerr başta olmak üzere birçok yabancı artistin de uyguladığı bu vücut bakımı; vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak, lenf sistemini harekete geçiriyor. Bu sayede vücudu toksinlerden arındırıyor. Ölü derilerin atılmasına yardımcı oluyor ve cildi sıkılaştırıyor.
Kuru vücut fırçalama nasıl uygulanır?
Kuru vücut fırçalamaya ayaklardan başlayıp, yukarıya doğru vücudun tüm bölümlerine uygulamanız gerekiyor. Tüm bölgelerde kalp yönüne doğru masaj yapmalıdır. Dolaşımı hızlandırmak için kan akış yönünü yani kalbi takip etmek gerekiyor. Duş öncesi yapılması ideal olsa da vaktiniz varsa günlük yapılmalıdır. Ciltte aşırı kuru bölgeler varsa ölü deriyi tamamen temizlemek için o bölgeye daha fazla vakit harcanmalıdır. Başlarda fırçanın uçlarının sert olmasından dolayı rahatsız etse de sonrasında alışacaksınız. Yalnız çok fazla hassas cildiniz varsa gerektiğinden fazla uygulayıp cildin aşırı kızarmasına aynı zamanda acımasına sebep olmayın.

eklips-bambu-fırça

Öncelikle belirtmek istiyorum. Benim vücudumda herhangi bir selülit problemi yok. Tamamen cildimi yenilemek amaçlı kullanıyorum. Kuru vücut fırçalamayı yapmadığım zamanlardan önce özellikle kış aylarında bacaklarımda pullanma oluyordu. İlk kullandığım zaman hassas bir cilde sahip olduğum için vücudumu çizmekten korkup, nazik nazik uygulamıştım. Sonrasında vücudumdaki kan dolaşımının arttığını hissedince artık vazgeçilmez cilt bakım ürünüm oldu kendisi. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve gün aşırı duş aldığım için her duştan önce bazı zamanlarda duş esnasında duş jeli kullanırken de kullanıyorum. Sonrasında cildim daha fazla neme ihtiyaç duyduğu için losyon kullanmayı ihmal etmiyorum. Bu yöntemle; ölü derilerden kurtulup, vücudumun daha sağlıklı ve parlak göründüğünü fark ettim. Bacaklarımda pullanma problemi de yaşamıyorum artık. Bu fırçayı kullanmak; artık duş alırken şampuan kullanmamın gerekliliği kadar önemli birşey oldu benim için. Uzun vadeli kullanımımda özellikle bacaklarımdaki değişimi fotoğraflayıp gözlemlemek de istiyorum. Kısacası ben vücut fırçalama işleminden çok memnun kaldım. Bu ürünün fiyatı 11,90 TL civarlarında birşey olması lazım. Doğal at kılı fırçayı da alıp denemek için sabırsızlanıyorum. Cildimiz herşeyden değerli hatunlarım. Cilt bakımımızı ihmal etmeyelim.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın