Uygun Fiyatlı Kapatıcılar

Merhaba sevgili ailem. Makyajlarımda asla vazgeçemeyeceğim bir ürün varsa onda da kesinlikle bu ürün; kapatıcılarım oluyor. Haliyle biri bitmeden diğerini adlığımdan, ay bu güzelmiş, şunu da deneyeyim derken elimde her zaman birçok kapatıcı oluyor. Elimdeki tüm uygun fiyatlı kapatıcıları şöyle bir araya getirip, her biri hakkında ufak yorumlar yaparak sizlere de anlatmak istedim.

uygun-fiyatli-kapaticilar

Maybelline Fit Me Concealer : Yapısı ince, kapatıcılığı orta, nemli bitişli bir kapatıcı. Şu sıralar en sevdiğim kapatıcılarımdan biri. Bittikçe alırım.♥

Catrice Kamuflaj Likit Concealerlar : İlk kullandığım 10 numarasıydı. Çok beğenince bir koyusu olan 20 numarasını da aldım. Yapısı oldukça yoğun. Kapatıcılığı yüksek. Fakat göz çevrenizi iyi nemlendirmezseniz göz çevresini kurutuyor. Ne yazık ki bende bunu 2. şişemde fark ettim. ☺

Wet’n Wild Photo Focus Concealer : Yapısı orta yoğunlukta. Kapatıcılığı yüksek ve nemli bitişli. Sevdiklerim arasında.

Pastel Pro Fashion Likit ConcealerYapısı incecik. Bu yüzden kapatıcılığını pek göremedim. Aydınlatıcı olarak kullanılabilecek güzel bir kapatıcı bence.

kapatici-cesitleri

Farmasi Kamuflaj Likit Concealer : Orta kapatıcılığa sahip. İnce yapıda bir kapatıcı. Bana açık tonu biraz açık geldi. Bir koyusunu da deneyeceğim.

Missha Under Eye Brightener ConcealerYine favori kapatıcılarımdan biri daha olur kendisi. Nemli bitişe sahip, çizgilere fazla birikme yapamayan, kapatıcılığı ortadan yükseğe en iyilerden bence.

uygun-fiyatli-kapaticilarim

Garnier BB Roll – On Concealer : Ve kuşkusuz en sevdiğim kapatıcı olabilir. Nedeni ise kesinlikle nemli bitişe sahip olan kapatıcılardan fazlasıyla hoşlanmamdan kaynaklı. Bu tarz kapatıcılar pudralı ve mat bitişli kapatıcılara nazaran göz çevresini daha genç ve daha dinamik gösteriyor çünkü. İncecik yapısı var. Kapatıcılığı oldukça az. Ben çok seviyorum.

Rimmel London Match Perfection Concealer : Daha önce de kullanıp çok beğendiğim bu kapatıcı benim 2. tüpüm. Kapatıcılığı ortadan yükseğe. Aydınlık etkisi de oldukça başarılı.

W7 Catwalk Concealer : Oldukça somon bir renge sahip. O yüzden kapatıcı olarak değil de corrector olarak kullanıma uygun. O yüzden ben genellikle açık renkli kapatıcılarımla karıştırıp uyguluyorum. Yine de yapısını çok beğendim.

Kapatıcıların isimlerinin üzerine linkler bıraktım. O linklere tıklayarak detaylı inceleme yazılarıma gidebilir, kapatıcıların benim cildimdeki duruşlarına bakabilirsiniz.

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur.Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın