Türk Kahvesinin Faydaları

turkkahvesinin-faydalari

Merhaba! Bugün kozmetikten farklı olarak sağlığımız için faydalı bir konu üzerinde duracağım. Beni instagram hesabımdan (@makyaj.diyari) ve özellikle snapchatten (makyajdiyari) takip edenler Türk kahvesini ne kadar çok sevdiğimi iyi bilir. Birgün kahve fotoğrafı paylaşmayınca kendimi eksik hissediyorum. O derece yani. Özellikle sabahları muhakkak bir fincan kahve içmeden güne başlayamam. Kahveyi bu kadar seviyorken, kalıcı olması adına faydalarından bir başlık altında burda bahsetmek istedim.
Türk kahvesi; telvesiyle ikram edilen, Türkler tarafından keşfedilen ve hazırlanan bir kahve türüdür. Ayrıca kokusundan, pişirilişine, tadı, köpüğü ve ikramıyla kendine özgü bir geleneği vardır.
Yalnız baştan belirtmek isterim ki, ben Türk kahvesini az şekerli içmeyi seviyorum. Sayacağım özellikler kahveyi az şekerli ve şekersiz içenler için faydalıdır.

Türk kahvesinin faydaları;
* Selülit gibi cilt sorunlarına karşı etkili olup, vücuda fazla hareket kazandırıp metabolizmanın yağ yakmasına katkı sağlar.
* Sabah saatlerinde içilen şekersiz Türk kahvesi zihinsel fonksiyonları destekleyip, ezber gücünü arttırır.
* Günde bir fincan kahve kalp dostu olup, içeriğindeki antioksidan kalp sağlığına iyi gelir.
* Kalın bağırsak kanser riskini % 25, safra kesesinde taş riskini %45 azaltır.
* Alzheimer hastalığını önler.
* Yüksek tansiyonu önler.
* Depresyona karşı etkilidir.
* Yüksek tansiyonu önler.
* Kahve girişkenliği arttırır.
* Hayali genişletir.
* Hafızaya güç verir.
* Kolestrolü düşürür.
* Peeling şeklinde cilde uygulandığında siyah noktaları temizler.
* 40 yıl hatrı vardır. Dostlarla kahveyi bahane edip şahane sohbetler ederiz. 😉

Dipnot: Günde 1-3 fincan arası içilmeli ve fazla tüketilmemelidir. Herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi kahveninde fazlası zarardır. Kahve fotoğraflarımdan sizde mahrum kalmak istemiyorsanız, beni Snapchatten takip edebilirsiniz! 😉

Sevgilerimle…♥

 

 

Bir cevap yazın