Tükenmez Resim Defteri & Yıkanabilir Keçeli Kalem

Herkese merhaba sevgili ailem. Bugün benimde instagram fenomenlerinden influence olup aldığım Tükenmez resim defterinden ve akabinde yıkanabilir (silinebilir) Carioca Keçeli Kalemlerden bahsedeceğim. Kızım henüz 16 aylık ve 1.5 yaşımıza doğru yavaş yavaş ilerliyoruz ve büyüyoruz çok şükür. Bende onunla farklı aktiviteler yapmak için boyama yapmaya da alışabilmesi için bu tükenmez resim defterlerinden aldım öncelikle.

tukenmez-resim-defteri-yikanabilir-keceli-kalem

Biz zaten normal resim defterlerimizle boyama yapıyorduk fakat bu defterlerin tekrar tekrar kullanılabilmesi, silinip, yıkanıp yeniden boyanabilmesi biraz da bizi cezbetti ve almış bulundum. Almadan önce yine normal keçeli kalemlerimiz olmasına rağmen Carioca Baby Keçeli Kalemlerin de bu tarz defterlerin kullanımına uygun olması açısından tercih ettim.

tukenmez-resim-defteri

Almadan önce kreş öğretmeni olan ablama danıştım. Kendisi bu defterlerin pek kullanışlı olmadığını, kullanırken çocukların kollarına da bulaştığını vs söylese de parkta kızımdan birkaç yaş büyük kızı olan komşumun da tavsiyesi üzerine denemek istedik.

Bu tükenmez resim defterleri boş sayfalardan oluşuyor. Çizmesi artık çocuğunuzun hayal gücüne kalmış, şekillerle sınırlandırılmamış bir defter. İçerisinde toplam 4-5 sayfa falan var. Ebatı büyük.

yikanabilir-resim-defteri

Bu arada Meva Hanım’ın fotoğraflarımı işgal ettiği, zor şartlar altında fotoğraf çektiğim gayet anlaşılıyordur. 🙂

Birde Carioca boyalarında birçok farklı çeşiti var. Kızım henüz küçük olduğu için ucu basık şekilde olan, yorumlara bakarak, araştırarak (ucu böyle olanların yaşı küçük bebelerin kullanımına uygun olduğunu okuyunca) 2 yaş üzeri olan boyalardan tercih ettim.

painting-bookcarioca-boyalarcarioca-boya

Şimdi buraya kadar herşey güzel, hoş. Fakat ben ablamın sözünü dinlemeliydim bence. 🙂 Evet defterin ıslak mendille silinmesi yada lavabo altında yıkanması ve tekrar kullanılması olayı çok güzel. Yalnız ablamın dediği gibi çocuk boyama yaparken elleri, kolları heryeri boya oluyor. Hadi boya olsun önemli değil diyelim fakat boyadığı yerler de koluna izi çıktığı için defterden siliniyor. Şuan bu durum kızım henüz anlamadığı için sorun olmuyor ama ileride boyadığı yerler yanlış bir hareketiyle silinince sinir olacaktır. 🙂

Carioca boyaların da kıyafetlerden vs çıkması kolay. Yalnız boya seçimimde de uçlu olanları tercih etseymişim daha iyi olacakmış. Kızım bunları çok sevemedi. Evdeki diğer boyalarımızla daha iyi oyalanıyor. Bunların daha çok kapakları ilgisini çekiyor. 🙂

Ben buraya kadar deneyimlerimi anlattım. Gerisi sizde güzel ebeveynler.♥

resim-defteri

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın