Tonik Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

tonik-nedir

Tonik Nedir? Ne İşe Yarar?
Tonik; içeriğinde arındırıcı ve rahatlatıcı maddeler taşıyan, antiseptik özelliği olan, yüz temizliğinin tamamlayıcısı ürünlerdir. Gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek ve canlandırmak için kullanılır. Gözle görülmeyen gözeneklerin açılmasını ve ölü deri hücrelerin ciltten atılmasını sağlar. Böylelikle ciltte kirlerden oluşan yağ oluşumunu önlediği için aknelerin ve cilt sorunların oluşmasını engeller. Cildi sıkılaştırır. Doğal gülsuyu ve maden suları da tonik olarak kullanılır. Kadın,erkek herkesin cilt bakım rutinine katması gereken ürünlerdir.

Nasıl Seçilmelidir?
Toniklerin çok fazla çeşiti olduğu için kuru cilt tipine sahip olanlar; alkolsüz olan tonikleri, karma cilt tipine sahip olanlar; alkol oranı düşük olan tonikleri, yağlı cilt tipine sahip olanlar ise akne oluşumuna müsait bir cilt tipleri olduğu için alkollü tonikleri seçmelidirler.

Nasıl Kullanılır?
* Cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleriyle cilt temizlenir.
* Disk pamuklara yada bir parça pamuğa tonik dökülür ve göz çevresine değirmeden dairesel hareketlerle uygulanır. * Ciltte daha fazla yağ salgılayan T bölgesi (çene, burun ve alın) bölgesi için pamuğa bir miktar tonik döküp daha fazla uygulanır.
* İsteğe göre boyun ve dekolte kısmında da kullanılır.
* Toniğinizin nemlendirme özelliği yoksa tonik kullanımından sonra nemlendirici krem sürülmelidir.

Şuana kadar yazdığım toniklerin linkleri ise şu şekilde;
* Flormar  Advice Cleansing Tonik
* Clean Rose Doğal Gülsuyu
* Gülçiçek Naturel Gülsuyu

 

Bir cevap yazın