Tırnak Bakımım / Tırnaklarımı Nasıl Güçlendirdim?

tirnak-bakimimda-hangi-dogal-yaglari-kullaniyorum

Merhaba sevgili blog ailem. Bugün bu yazımı manikürü yapılmış mis gibi tırnaklarıma bakımlarımı tamamladıktan sonra oje sürmeye hazırlanırken yazıyorum. Hatta yazarken bir yandan da ojemi de sürmek gibi planlarımda var. 🙂 Gelelim konumuza; bundan bir sene öncesine kadar benim tırnaklarım bildiğiniz kağıt gibiydi. Tırnaklarımı uzun kullanmak benim için hayaldi. Gerçi fazla uzun tırnak kullanmayı hiçbir zaman için sevmedim fakat bir tık uzun ve bakımlı görünsün, sürekli kırılmasın istemişimdir hep. Zaten bunu kim istemez ki değil mi? 🙂
Tırnaklarımı güçlendirmek için bir takım arayışlara girmişken doğal yağlar kullanmayı denedim. Tatlı badem yağı, kayısı yağı vs. birçok yağ kullanarak tırnaklarımı güçlendirmeyi başardım. Eskiden en ufak bir darbede kırılan tırnaklarım bu sayede sertleşti. Yani işin sihri; yine doğal ürünlerden geçiyormuş vesselam.
Şu sıralarda da Sevgili Blogger Arkadaşım Ecem’in tavsiyeyle iç çeşit yağı karıştırarak, yine tırnaklarım ve ellerim için bir bakım yağı oluşturdum. Şimdi gelin bunları yakından inceleyelim…♥

jojoba-yagi-shiffa-homekayisi-yagitatli-badem-yagi

Görsellerde de gördüğünüz; Jojoba Yağı, Kayısı Yağı ve Tatlı Badem Yağını karıştırarak bu bakım yağını yaptım. Ölçülerde ise diğerlerine nazaran jojoba yağını 2 kat daha fazla kullanıp, diğerlerinden ise jojoba yağında kullandığım miktarın yarısını kullandım. Dikkat edilmesi gereken nokta jojoba yağını biraz daha fazla kullanmak. Diğerlerini gelişi güzel kendi kafanıza göre uygulayabilirsiniz. Şayet ben öyle yaptım.

dogal-yaglar

Bu karışımı öncesinde kullanıp bitirdiğim içerisinde vücut spreyi olan sprey formda bir şişemi yıkayıp temizleyerek , bunun içerisinde yaptım. Hem kullanımı da gayet pratik oldu.

tirnak-bakimimda-dogal-yaglar

Normalde tırnak bakım yağlarımı bu şekilde yine daha öncesinde temizlediğim oje şişeme dolduruyorum. Her ikisinin de kullanımını seviyorum ben. Spreyli şişede olan gün içerisinde daha pratik oluyor kullanımı. Bu oje şişesindeki ise geceleri yatmadan önce kullandığımda tırnak etlerim neme doymuş oluyor.
Not : Yağları öteki şişede karıştırdıktan sonra kayısı yağının yada tatlı badem yağının (tam olarak hatırlamıyorum) son kalanını bu şişeye doldurdum ve bitirdim. 🙂

elbakimiel-bakimi

Peki Ben Bu Yağları Nasıl Kullanıyorum?

Aslında az çok tahmin ediyorsunuzdur ama yine de anlatmak istedim. Sprey şişede olanı direkt olarak elime sıkıp tüm tırnaklarıma ve ellerime masaj yaparak kullanıyorum. Oje şişesindekini ise tırnaklarıma oje sürer gibi sürüp önce tırnaklarıma ve tırnak kenarlarıma masaj yapıyorum. Sonrasında ellerimde kalanları ise yine ellerime masaj yaparak yediriyorum. İki türlü kullanımımda da hem ellerime, hemde tırnaklarıma uyguluyorum. Tek farkı; oje şişesindeki yağı ilk sürüşte direkt olarak tırnak çevremde kullandığım için tırnaklarıma daha özel bir bakım yapmış gibi oluyorum. Spreydekinde tüm ellerim eşit olarak faydalanıyor.

Sağlıklı görünen, güçlü tırnaklar istiyorsanız bu yöntemi deneyin sizde kızlar. 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın