The Balm Nude Tude Far Paleti

thebalm-nude-tude

Merhaba güzel ailem. The Balm‘ın meşhur Nude Tude far paletini ne kadar çok beğensem de, elimde bir çok palet olduğu için uzun zaman boyunca almamak için direniyordum. Sonunda yine zaafıma yenik düştüm ve aldım. Aslında Nude Dude paletle Nude Tude arasında gidip geliyordum. Kazanan ”Nude Tude” oldu.

thebalm-farpaletithebalm-nudetude

The Balm ürünlerinin hepsinde olduğu gibi bu paletinde ambalajı oldukça şirin. Aynı zamanda şık ve kaliteli. The Balm Nude Tude paletin içerisinde; hem günlük makyajlarda hemde gece makyajlarında kullanılabilecek tarzda, 4 adet mat ve 8 adet ışıltılı toplamda 12 adet far bulunuyor.

thebalm-far-paleti

Nude Tude’u, Nude Dude’dan ayıran özellik de bu oldu benim için. Nude Dude’da günlük makyajlarda kullanılabilecek renkler daha çoğunlukta olduğu için her iki türlü makyajlarımda da kullanmak istediğim bonus bir far paleti Nude Tude olacaktı. Bu far paletini bol görselle inceleyeceğiz. Hadi devam edelim. 🙂

nude-tude-gratis

Renkleri daha yakından, daha iyi bir şekilde görebilmeniz için alt alta ikişerli şekilde parmaklarıma swatch yaptım. Paletin sol tarafında bulunan Sassy, Snobby, Stubborn, Stand-offish, Selfish, Sultry isimli 6 adet far daha doğal tonlarda olan renkler. İncelemeye devam edelim o halde…

thebalm-sassy-snobby

Sassy : Beyaz ışıltılı bir far. Genelde göz pınarlarımı ve kaş kemiklerimi aydınlatmak amacıyla kullanıyorum. Pigmenti çok yoğun görünse de dağıtılınca hoş bir görüntü oluyor.
Snobby : Açık tonda sarı renkte ışıltılı bir renk. Ben bu tonları göz makyajlarımda kullanmayı çok seviyorum.

stubborn-stand-offish

Stubborn ve Stand – Offish renkleri aynı şekilde içerisinde ışıltı barındıran, sim sim durmayan, pembenin tonları. Pembeler benim rengim.! Her ikisi de göz makyajlarımda hem harika duruyorlar hem de gözlere aydınlık bir görünüm veriyorlar.

selfish-sultry

Selfish : Gri ışıltılı bir far. Bu tarz renkleri tek başına kullanmayı da çok seviyorum ben.
Sultry : Yine benim renklerden. Günlük makyajlarımda sıkça kullandığım hatta kullanmaya bayıldığım bir kahve tonu.

thebalm-nude-tude-farpaleti

Şimdi de paletin sağ tarafında bulunan (Sophisticated, Seductive, Sexy, Silly, Serious ve Sleek) isimli  daha koyu  ve sol tarafta bulunan renklere kıyasla daha pigmentli olan farları inceleyelim.

thebalm-seductive-sophisticated

Sophisticated : İçerisinde gümüş yansımalar bulunan kahverengi bir far. Genelde katlanma bölgesinde ve göz kapağımın dış köşelerinde kullanmayı seviyorum.
Seductive : Palette severek kullandığım farlardan. Bakır kahverengi olarak tanımlayabileceğim çok güzel bir renk.

thebalm-silly-sexy

Sexy : Tude ve Dude paleti arasında kalıp Tude paletine karar verişimdeki renk. Mat koyu bir bordo.
Silly : İçerisinde altın yansımalar bulunduran koyu bir kahverengi.

thebalm-serious-sleek

Serious : Smokey makyajların vazgeçilmezi. Mat koyu bir siyah.
Sleek : Kirpik diplerime ve gözlerimin dış köşelerinde severek kullandığım, çok koyu, mat bir kahverengi.

gratis-thebalmthebalmcosmetics

Son olarak tüm renkleri far bazı kullanmadan kolumda da swatchlarını göstermek istedim. Yukarıda da bahsettiğim gibi paletin sol tarafındaki açık renklere kıyasla görsellerden de anlaşılacağı üzere sağ tarafındaki koyu renkler daha pigmentli.

thebalmkozmetik

Farların yapısı yumuşacık. Kalıcılıkları, performansları, renkleri ve pigmentasyonları çok iyi. Biraz tozutmaları dışında herhangi bir olumsuz yanları yok. Paletin indirimsiz fiyatı 105,00 TL. İndirim dönemlerini bekleyip daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

1 comment

  1. Hayatımda okuduğum en çok görselli blog yazısı 🙂 çok ama çok beğendim elinize emeğinize sağlık

Bir cevap yazın