The Balm Meet Matte Hughes / Likit Mat Ruj – Charming

the balm-meet matte hughes-charming

Merhaba! Günün yazısı yaklaşık 1,5 aydır Ankara’da tüm alışveriş merkezlerindeki Gratis Mağazalarında aradığım ve sonunda bulduğum The Balm markasının Meet Matte Hughes serisindeki en çok beğendiğim likit mat rujundan bahsedeceğim.

the balm-meet matte hughes-charming (3)

Başlıktan anlamış olduğunuz üzere bu rujun ismi Charming. Hatta geçen hafta serideki Trustworthy isimli likit mat rujun yazısını yazarken Charming’i bulamayıp Trustworthy’i aldığımdan bahsetmiştim. Yakın zamanda seride yine en çok tutulan renklerden biri olan Commited yada Sincere’ı da alabilirim.

the balm-meet matte hughes-charming (4)

Likit mat ruj sünger bir aplikatöre sahip. Sürümü oldukça kolay. Tek katta kapatıcılık sağlıyor. Naneli güzel bir kokusu var. Ürünü açtığımda da, dudaklarıma sürdüğümde de belli bir süre kokusunu hissediyorum. Dudaklarımı hafif dolgunlaştırma etkisini de gözlemledim. Tamamen mat yapıda fakat sürdükten sonra sabitlenmesi biraz zaman alıyor. Yapış yapış bir his bırakmıyor dudaklarımda. Mat yapısından dolayı dudaklarımı hafif kurutuyor. Fakat makyajlarımı çıkardıktan sonra dudaklarımı nemlendirdiğimden benim için bir problem olmuyor.

the balm-meet matte hughes-charming (1)thebalm-likitmatruj-charming

Ben sanırım gül kurusu tonlarındaki en güzel renge sahip rujunu buldum! Kırmızı ve bordolardan sonra kendime en çok yakıştırdığım rujlar bu tonlardaki rujlar çünkü. Tamamen mat yapıda fakat sürdükten sonra hemen sabitleniyor. Kalıcılığı da oldukça başarılı 7/8 saat kadar sürüyor. Ben Charming’i standta görünce indirimsiz fiyatıyla 36,90 TL’ye satın aldım. İndirim dönemine denk gelirsem bir tane daha alıp yedeklemeyi düşünüyorum. Yalnız bir dipnot bırakmadan geçemeyeceğim. Eğer özellikle benim gibi The Balm markasının Meet Matte Hughes serisinde almak istediğiniz bir renk seçeneğiniz yoksa daha uygun fiyatlı olan Golden Rose ve Pastel markalarının likit mat rujlarına da bakmanızı tavsiye ederim.

Şuana kadar yazdığım tüm The Balm Meet Matte Hughes serisindeki rujların linkleri ise şu şekilde;
* The Balm – Sincere
* The Balm – Trustworthy
* The Balm – Adoring

 

Sevgilerimle…♥

2 comments

  1. Charminge bayılıyoruum deseeeeeeem 🙂 ? ♥

    1. Bende desem ♥

Bir cevap yazın