Tetagil Diş Granülü

Herkese merhaba sevgili ailem. Bugün yine ANNE-BEBEK kategorimizden devam edip, kızıma diş çıkarma döneminde rahatlatıcı olsun diye aldığımız Tetagil Diş Granülü’nden bahsedeceğim. Bu diş granülünü biz kafamıza göre almadık elbette. Doktoruma olası bir durumda ne kullanmalıyız? diye sorduğumda bu markayı önermişti. Sizde kullanacak olursanız doktorunuza danışarak alabilirsiniz.

tetagil-dis-granulu

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü’nü tercih etme sebeplerimizden bir tanesi de bitkisel olmasıydı. Firmanın ürünle ilgili açıklamalarını buraya iliştirip yorumlarımı aşağıda yazacağım.

Tetagil Bebek Doğal Diş Çıkarma Granülü 36 Saşe – Sağlıklı İlk Dişler İçin Bitkisel Formül Hijyenik Kullanım

Diş çıkarma dönemindeki bebeklerde ve çocuklarda, diş çıkarma esnasında salyada artış, ağız etrafında kızarıklık, huzursuzluk, ağrı, ısırma ve emme isteği, iştahta azalma ve uykusuzluk görülebilir.

Tetagil, diş çıkarma çağındaki bebeklerde ve çocuklarda, diş çıkarma belirtilerinden kaynaklı diş eti kaşınmalarının ve diş ağrılarının giderilmesine yardımcı, şeker ve koruyu madde içermeyen yüksek kalite standartlarında üretilen Türkiye’nin İlk ve Tek Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü’dür.

İçerisinde yer alan Tıbbi Papatya (Alman Papatyası), Karadut Ekstresi, Ksilitol ve Sinerjik Mineral Kompleksi ile diş çıkarma çağındaki bebeklerde ve çocuklarda görülen diş eti kaşınmalarının ve diş ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, şeker, gluten, paraben, alkol ve koruyucu içermez.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, kutu içerisinde yer alan tek kullanımlık saşeler ile diş çıkarma dönemindeki bebeklerde ve çocuklarda el teması olmadan hijyenik olarak ağız içerisine uygulanır. Saşe içerisindeki granüller ağızda hızla erir.

Diş çıkarma belirtileri ve şikeyetleri gösteren bebek ve çocuklarda her 2 saatte bir saşe, günde maksimum 6 saşeye kadar kullanılabilir.

Tetagil, diş çıkarma çağındaki bebeklerde ve çocuklarda, diş eti ağrılarını ve diş kaşınmalarını hafifletmeye, ağız içerisinde oluşmuş ya da oluşabilecek aftların ve pamukçukların giderilmesine, ağız içi hijyenin sağlanmasına yardımcı yüksek kalite standartlarında üretilen Türkiye’nin İlk ve Tek Ağız Granülü’dür.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, bitkiseldir.

İçerisinde yer alan Tıbbi Papatya (Alman Papatyası), Karadut Ekstresi, Ksilitol ve Sinerjik Mineral Kompleksi ile diş çıkarma dönemindeki bebeklerde ve çocuklarda görülen diş eti kaşınmalarının, diş ağrılarının ve diğer rahatsız edici semptomların  giderilmesine yardımcı olur.

Tetagil şeker, paraben, koruyucu, alkol ve gluten içermez.

Diş çıkarma dönemine girmiş bebekler ve çocuklarda güvenle tercih edilebilir.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, tek kullanımlık saşeler halinde kullanıma sunulmaktadır.

Diş çıkarma çağındaki bebeklerde ve çocuklarda, Tetagil saşe içerisindeki granüller bebek ve çocukların ağız içerisine el teması olmadan uygulanır.

Diş çıkarma dönemi belirtileri gösteren bebek ve çocuklarda kutu içerisinden çıkarılan tek bir saşe açılarak içerisindeki granüller ağız içerisine el değmeden dökülür. Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü aroma içermez. Diş çıkarma dönemindeki bebeklerde ve çocuklarda kolaylıkla kullanılabilir.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, diş çıkarma çağındaki bebeklerde ve çocuklarda her 2 saatte bir olmak üzere günde 6 saşeye kadar kullanılabilir.

Diş çıkarma dönemindeki bebeklerde ve çocuklarda, diş çıkarma esnasında salyada artış, ağız etrafında kızarıklık, huzursuzluk, ağrı, ısırma ve emme isteği, iştahta azalma ve uykusuzluk görülebilir.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, içerisinde bulunan Tıbbi Papatya ile (Alman Papatyası) diş çıkarma zamanı belirtilerinden diş ağrılarının ve diş kaşınmalarının giderilmesine, diş etlerinin şişmesi ve gerilmesi sonucu ortaya çıkan enflamasyonun azaltılmasına yardımcı olmanın yanı sıra ağız içinde görülebilecek mantarlara karşı etki gösterir.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, içerisinde bulunan Karadut Ekstresi  diş çıkarma zamanı görülebilen diş ve diş eti enflamasyonlarının giderilmesine hücre yenileyici etkisi ile katkı sağlar.

Aynı zamanda antioksidan özelliği sayesinde ağız içerisinde görülebilen enflamasyon ile mücadelede bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü içerisinde bulunan Ksilitol huş ağacından elde edilen bitkisel bir tatlandırıcıdır.

Diş çıkarma dönemindeki bebeklerde ve çocuklarda ihtiyaç duydukları ağız içi serinliğine ve ağız içi hijyenine katkı sağlar.

Tetagil Diş Çıkarma Dönemi Ağız Granülü, içerisinde Demir Fosfat, Kalsiyum Fosfat, Magnezyum Fosfat ve Kalsiyum Karbonattan oluşan Sinerjik Mineral Konsepti bulunur. Diş ve kemik sağlığı ve gelişimi için önemli olan bu mineraller, diş çıkarma dönemindeki bebekler ve çocuklar için sağlıklı dişlere kavuşacakları zamanlar için önemli bir rol oynar.

dis-granulu

Minik şaseler halinde bulunan bu granülün kullanımı ise şu şekilde; paketi açıp bebeğinizin ağzına döküyorsunuz. Biz şimdiye kadar azı dişlerimiz haricinde diş çıkarırken Allah’a sonsuz şükürler olsun çok zorluk çekmedik. Fakat azı dişler bizi biraz zorluyor. Ağzını gösterip ağlıyor yavrum. Geçenlerde gene huzursuzluk yaşadığımızda kullandık. Yarım saat kadar sonra sıkıntımız geçti. 2 saat aralıklarla tekrarlanıyor bu arada. Genel olarak bitkisel olmasından kaynaklı, bebelerinizi rahatlatmak için tercih edebileceğiniz ürünlerden diye düşünüyorum. Biz şimdilik memnunuz.

tetagiltetagil-dis-granulu-

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz aktif olarak kullandığım İNSTAGRAM hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın