Tatlı Badem Yağı İle Kirpik Bakımı

tatli-badem-yagi

Merhaba güzel ailem. Son zamanlarda özellikle göz makyajlarımı çıkarırken yaşadığım kirpik dökülme probleminden sonra aslında daha önceden yapmam gereken kirpik bakımım için ürün arayışına girdim. Doğal yağları saç bakımımda da sıkça kullanan ve seven biri olarak tatlı badem yağının kirpik bakımındaki faydalarını okuyunca hemen denemek istedim. Ben soğuk presleme yöntemiyle kullanılarak elde edilen Shiffa Home markasına ait olan tatlı badem yağını aldım. Sizde içerik yönünden temiz olan bu yağlardan herhangi birini alabilirsiniz.

bademyagi

Tatlı badem yağının kirpik bakımındaki faydalarını sıralamak istiyorum öncelikle;
* Kirpik köklerinin daha fazla oksijen almasını sağlamak,
* Kök çevresinde bulunan deriyi yumuşatmak,
* İçerisindeki vitaminlerle besleyerek kirpikleri güçlendirmek,
* Aynı zamanda bilimsel olarak kanıtlanmamışsa da badem yağı kullananlar kirpiklerin daha kısa sürede uzadığını ve daha az kopma yaşandığını söylüyor.

kirpikbakimi-tatlibademyagikirpikbakimi-tatlibademyagishiffahome-tatlibademyagi

Ben tatlı badem yağını sonuçlarını daha iyi gözlemleyebilmek adına kirpiklerim için 2 ay düzenli olarak kullandım.

Peki nasıl kullandım?
İlk olarak daha önce kullanıp bitirdiğim maskara fırçamı temizledim ve onunla kullanmayı denedim. Maskara fırçamı şişeye batırıp fazlasını şişede bırakıp kirpiklerime maskara sürer gibi sürdüm. Fakat fırçam fazlaca tombiş olduğu için yağ kirpiklerime fazla geliyordu ve sürekli gözlerimin içine kaçıyordu. Sürekli gözlerim yanıyordu ve sulanıyordu. Bu şekilde daha fazla kullanmaya devam edemedim ve daha önce kullandığım kaş kirpik serumunun içerisine yağı doldurup onun fırçasıyla kullanmaya karar verdim.

kas-kirpik-dokulmesikirpikbakimi

Fırçanın yapısı incecik olduğu için kullanımım daha kolay oldu. Kirpik diplerime eyeliner sürer gibi, kirpiklerime de maskara sürer gibi günde iki defa sabah ve akşam kullandım. Sonuç olarak yorumlarıma gelecek olursam; kirpiklerim eskiye nazaran bir tık daha güçlendi. Dökülen kirpiklerimin yerine minik minik yeni kirpiklerimin çıktığını fark ettim. Gözle görülür şekilde harikulade bir farklılık olmadı ama değişimi fark ettim. Şu sıralar da da ara ara kullanmaya devam ediyorum.
Şimdilerde kirpiklerim için hint yağını da denemeyi düşünüyorum. Deneyince yorumlarımla yine burada olacağım. Badem yağını kullanmadan önce kaş ve kirpiklerimde denediğim ve çok memnun kaldığım özellikle kaşlarımda bariz farklar gördüğüm kaş-kirpik serumunu şuradaki yazıma tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın