Tatlı Badem Yağı, Hint Yağı ve Zeytinyağı İle Saç Maskesi

tatlibademyagi-hintyagi-zeytinyagi

Merhaba güzel ailem. Beni yakından özellikle snapchat hesabımdan (makyajdiyari) takip ediyorsanız yeni saç bakım ürünleri denemeyi, doğal ürünler ve yağlardan maskeler yapmayı çok sevdiğimi biliyorsunuzdur. Hatta daha önce Doğal Saç Maskeleri hakkında da detaylı bir yazı yazmıştım. Bugün de sizlere tatlı badem yağı, hint yağı ve zeytinyağı üçlüsünden yaptığım maskeden bahsedeceğim.

tatlibademyagi

Tatlı Badem Yağı; saçların daha kalın telli ve sağlam olmasını sağlar. Aynı zamanda antioksidan bakımından oldukça zengin olduğu için etkili bir nemlendiricidir. Saçların ipeksi ve parlak görünmesini sağlar.

hintyagi

Hint Yağı; saçları uzatır ve besler. Saç kırıklarını onarır. Saça nem verir. Saçların dökülmesini engeller. Saç tellerini kalınlaştırır. Saçı parlaklaştırır. Bu ve bunun gibi daha sayamayacağım bir çok faydası bulunuyor.

zeytinyagi

Zeytinyağı; benim saç bakımımda vazgeçilmezim. Evinizde tatlı badem yağı, hint yağı vs gibi yağlarınız yoksa sadece zeytinyağı ile maske yaparak da saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Ben şayet çoğu zaman bu yöntemi kullanıyorum. Saç dökülmesini önlüyor. Kepekleri yok ediyor. Kırıkların onarılmasına yardımcı oluyor. Saçları daha sağlıklı ve parlak gösteriyor.

Peki ben bu maskeyi nasıl yapıyorum ?
Saçımın boyuna göre ihtiyacı kadar üç yağı da karıştırıyorum. Saçlarıma dipten uca masaj yaparak uyguluyorum. Sonrasında sık dişli bir tarakla saçlarımı tarayıp yağların tüm saçıma nüfuz etmesini sağlıyorum. En az 2 saat kadar vaktim varsa 5 saat kadar saçlarımda bekletiyorum. Sonrasında ılık suyla yıkıyorum. İşte bu kadaaar! 🙂

Sevgilerimle…♥

1 comment

  1. Snapchatten geliyorum 🙂 senin önerinle zeytinyağı maskesini dedim inanılmaz güzel oldu saçlarım yapmaya devam edicem çok teşekkürler

Bir cevap yazın