Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Birgün “Takma Kirpik Nasıl Takılır?” başlıklı bir yazı yazacağım aklıma gelmezdi. Taa ki takmaya alışıp, ben takma kirpiksiz asla makyaj yapmam birdaha! diyene kadar. İşin şakası bir yana her makyajda takmaya hala tahammülüm yok ama bazı makyajlar var ki mutlaka takma kirpik istiyor. Takınca güzel oluyor yani.

takma-kirpik

Daha önce birçok farklı markanın takma kirpiğini özel günlerde kuaförlere, kız kardeşime vs. taktırtmıştım. Fakat görsellerdeki takma kirpiklerin herhangi bir markası yok.☺ Ürün bana Banggood.com yurtdışı sitesinden hediye olarak geldi.

takma-kirpik-kullananlar

Gelen ürünleri siteden ben seçmiştim. Bu takma kirpik de uzunlu kısalı boyutta çapraz şekilde dizildiği içinde hoşuma gitmişti. Fakat kirpiğin tamamını takınca çok yapay duruyor. Bu sebepten ben bir kirpiği makasla ikiye bölüp kirpik uçlarıma doğru, iki gözümde kullanıyorum. Böylece daha doğal ve daha şık duruyor.

banggood

Peki Takma Kirpik Nasıl Takılır?

  • Öncelikle ilk olarak kirpiği göz yapınıza göre ayarlamanız gerekiyor. Kirpik boyutu gözünüze büyük gelirse kötü bir görünüm oluşuyor. Bu yüzden gözünüze göre ayarlayıp fazla kısmını kesmelisiniz.
  • Sonrasında kirpiğin dip kısmına kirpik yapıştırıcısını sürüp, fazla ıslaklığı almak için 30 saniye kadar beklemeniz gerekiyor. Hemen takılırsa yapıştırıcı her tarafa yapışabilir. Aman dikkat!
  • Kirpiği bir cımbıza takıp gelişi güzel kendi kirpiklerimizin orta kısmına konduruyoruz.
  • Ucundan yada başından yine cımbızla çekip, hafif bastırarak kendi kirpiklerimize yapışmasını sağlıyoruz. İşte bu kadar.☺
  • Sonrasında üzerinden bir maskara ile geçerseniz iki kirpik birleşip daha hoş bir görüntü ortaya çıkıyor.

Not : Kirpik yapıştırıcısı olarak siyah renkli bir yapıştırıcı tercih ederseniz hataları kapatmak çok daha kolay olur. Üzerinden bir eyeliner ile geçtiğinizde yanlışlar kapanıyor. 

takma-kirpik-nasil-takilirtakma-kirpik-nasiltakilir

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın