Sudocrem Pişik Kremi

Herkese merhaba güzel ailem. Bugün sizlere 758964 tane denediğimiz pişik kremlerinden sonra en son aldığım Sudocrem Pişik Kremi‘nden bahsedeceğim. Kızım şuan (1.5 yaşında diyebiliriz.) 19 aylık. Yenidoğan zamanlarında birkaç duyduğum olumsuz yorumdan dolayı Sudocrem’i kullanmak istemedim. Fakat kızım iki ay kadar önce el, ayak, ağız hastalığı oldu. Kalçası pişik gibi çok kötü olmuştu. Çaresiz kalınca bunu da denemek istedim.

sudocrem

Sudocrem Bebek Bakım Kreminin birçok farklı gramajı mevcut. Ben ilk kez deneyeceğimiz ve memnun kalıp kalmayacağımızı kesitremediğim için küçük boyutla başlamak istedim. Benim aldığım 60 gramlık olan.

Bu kremin sivilcelere, sivilce izlerine de iyi geldiği söyleniyor. O konuda bir yorumum olmayacak. Yalnız çoğu kişi yüzünde kullanıyor. Nemlendirici olarak değil, sivilcelerin olduğu kısımlara bölgesel olarak. Çünkü sadece kızımın pişikleri için kullanıyoruz.

sudocrem-pisikkremi

Aslında bizim şimdiye dek kullandığımız pişik kremleri arasında en iyisi “DESİTİN PİŞİK KREMİ” oldu. Ve hala kullanıyoruz. Kızım pişik olduğunda bir sürmemiz de bile pişiğini en aza indiriyor. Yalnız Desitin nemlendirmediği için Sudocrem aldım. Hem nemlendirsin hem de pişiğine iyi gelir düşüncesiyle.

sudocrem-pisik-kremi

Hafif mentollü gibi bir kokusu var. Ve evet pişiği iyileştirirken aynı zamanda cildi nemlendiriyor.

Peki pişiğe iyi geliyor mu?

Evet iyi geliyor ama bir Desitin kadar değil. Yani pişiğimiz iyileşene kadar sürekli sürmemiz gerekiyor. Bu da iki-üç günü buluyor. Fakat Desitin bir gün içerisinde pişiğimizi ciddi oranda azaltıyor. Bana kalırsa o kadar övüldüğü kadar iyi bir pişik kremi değil. Yine de her ürün her ciltte farklılık gösterebilir diyerek kararı size bırakıyorum.

sudocrem-pisik-kremi-kullananlarsudocrem-kullananlar

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın