Soitenn Plus Nemlendirici Krem

soitenn-plus

Merhaba güzel ailem. Bugün sizlerle kozmetik dışı, aslında bir nemlendirici krem olsa da benim cilt sağlığım için kullandığım bir üründen bahsedeceğim. Şöyle ki; ellerimde ve göz kapaklarımda yıllardır egzama problemi var. Kullandığım kozmetik ürünlerinden, deterjanlardan, sıvı sabunlardan etkilendiği an tetikleniyor ve ben yaklaşık bir hafta kadar ellerimi düzeltmeye çalışmakla uğraşıyorum.
Egzama için kullandığım ve çok memnun kaldığım bir ilaç var ama en son dermatologa göründüğümde bana en azından ellerim deterjana vs maruz kalma durumunda olursa ardından hemen ellerimi nemlendirmem gerektiğini söyleyip Soitenn Plus Nemlendirici Kremi yazdı.

soitenn-plus-nemlendirici

Bu krem eczanelerde satılıyor. SGK vs karşılamıyor. Yani ücretli bir ürün. Fiyatı 40,00 TL. Aynı zamanda 45 gramlık bir tüpte. Steroid, paraben ve parfüm içermiyormuş. İçerik bilgim çok yok ama bu üründe gözüme çarpan zararlı içerikler ; Alkol ve sodium sülfat oldu.
Kullanım Şekli
Cilt yapısının bozulduğu bölgelere günde 3-5 defa uygulanmalıdır.
Kullanım Amacı 
Epidermal su kaybını engeller, bozulan cilt bariyerinin kendisini yenilemesine yardımcı olur.

soitenn-nemlendirici-kremsoitenn

  • Kremin yoğun bir yapısı var.
  • Hafif hindistan cevizli bir kokuya sahip.
  • Gerçekten ellerimi çok iyi bir şekilde nemlendiriyor.
  • Egzamam için açıkçası öyle büyük bir etkisini gözlemleyemedim.
  • Ayrıca tüpün yarısı cips paketleri boş hava. Dolu bile değil yani. Tamamen dolu olsa tekrar alıp kullanabilirdim ama neredeyse yarısı boş bir kreme, egzamam için büyük bir etkisini gözlemlemediğim halde açıkçası 40,00 TL veremem.

Sevgilerimle…♥

2 comments

  1. Doğal bişiyler işe yaramadı mı kuzum?

Bir cevap yazın