Sleepy Extra Bebek Bezi ve Islak Mendil İncelemesi

Herkese merhaba güzel ailem. Bugün sizlere son zamanlarda sıklıkla kullandığımız ürünlerden bahsedeceğim. Kızımın doğumundan yaklaşık 1 ay kadar sonra Prima’dan hızlıca Sleepy’e transfer olduk. Şuan kızım 21 aylık ve hala hem ıslak mendil hemde bebek bezi tercihimiz Sleepy. Prima’dan transfer olma sebebimiz fiyat nedenliydi. Çok pahalı gelince Sleepy denedik memnun kalınca da devam ettik. Yoksa Prima kalitesi hem ıslak mendil de hemde bebek bezinde tartışılmaz. Prima da tercihimiz de Premium Care’di.

sleepy-extra-bez-islak-mendil-incelemesi

Sleepy bezlerde de tüm çeşitlerini denedik. Asıl favorimiz Natural bezi olsa da diğerlerini de merak edip denedik elbette. Extra bebek bezi de diğer bezlerine nazaran daha ince yapıda. Kızım geçtiğimiz yaz el-ayak-ağız hastalığı olunca poposunda da egzamamsı bir rahatsızlık oldu hastalıktan kaynaklı. Bu sebepten ince bezleri tercih ettik. Üzerinden 2 ay kadar bir süre geçse de ara sıra hala alıp kullanıyorum.

sleepy-extra-bebek-bezi-incelemesi

Dediğim gibi diğer bezlerine nazaran yapısı daha ince fakat emiciliği yüksek. Geceleri takmayı tercih etmiyorum. Sabaha karşı sızdırma yapabiliyor. Ama onun dışında gün içerisinde hem çiş hem kaka durumunda gayet işimizi görüyor. Prima günlük rahatlık bebek bezinin inceliğiyle de kıyaslanamaz onu da eklemek istiyorum. Prima çok çok daha ince ve emici.

sleepy-extra-bebek-bezi-incelemesi-

Kızımın altını değiştirirken de doğumundan bu yana genelde ıslak mendil kullanmayı tercih etmedim ve etmiyorum. Alt değiştirme pamuklarını bir kasede ıslatıp o şekilde altını temizliyorum. Fakat dışarıya çıkarken daha pratik olsun diye ıslak mendil alıyorum çantama. Sleepy ıslak mendil de ilk tercihimiz; özellikle alt değiştirme için kullanacaksam yenidoğan 40’lı paket ıslak mendil. Sonra yine 40’lı paketten lavantalı olan. 3. seçenek de 50’li limonlu okaliptüslü olan ıslak mendili.

sleepy-extra-islak-mendil

Fakat biz ıslak mendili sadece alt değiştirmek için değil dışarıda, parkta, mama sandalyesini silerken her türlü ihtiyaçta su gibi kullandığımız için fiyatı diğer ıslak mendillerine nazaran daha uygun olan Extra serisinden ıslak mendili aldım bu defa. Yani alt değiştirmek için değil genel anlamda kullanacağım için yorumlarda ince olarak belirtilmesine rağmen denemek istedim. Bunlar 70’li paket. Evet diğer ıslak mendillere göre bayağı ince. Ama benim kullanacağım alanlarda yeterli olduğu için sorun etmedim. Kokusu limonlu gayet güzel. Ve Sleepy Extra Bebek Bezi ve Islak Mendil İncelemesinin sonuna geldik. 🙂

sleepy-extra-islak-mendil-incelemesi

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan instagram  esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın