Sleepy Bebek Bezi İncelemesi / Natural – Bio Natural -Extra

Herkese merhaba sevgili ailem. Bugün sizler için son dönemde kullandığımız Sleepy bebek bezlerin incelemesini yapacağım. Aslında tek tek alıp denemeyi düşünüyordum ama hepsini birlikte alıp deneyip bloğuma da benim gibi merak edenler varsa yazmak istedim. Biz aslında Sleepy bezlerden Natural olanı kullanıyoruz. Çok da memnunuz aslında. Fakat yeni çıkan serilerinden de denemeden olmazdı. Sleepy son zamanlarda birçok çeşit çıkardı ama tabii ki hepsini pişik vs olmaması açısından almak istemedim. Zamanla deneyince hepsini burada yazarım inşallah.

sleepy-bebek-bezleri

Sleepy Bebek Bezi İncelemesi Natural – Bio Natural -Extra

Sleepy bezlerden biz cırtlı olanlarını kullanmıyoruz artık. 3 numaraya geçtikten sonra hiçbir markada cırtlı bez kullanmadık doğrusu. Çünkü bebeğim çok hareketli olduğu için cırtlı bezleri kullanmak oldukça zor oluyor benim için. Hem bebeğim de külot bezlerle daha rahat ediyor. Aman belini sıktı mı, aman kakası taştı mı derdi olmuyor. Gerçi taşma durumu külot bezlerde de oluyor ama cırtlılara göre daha nadir oluyor. En azından benim fikrim bu yönde.

sleepy-bebek-bezleri-incelemesi

Sleepy Natural Külot Bez Yorumlarım

Yan bantları esnek olduğu için bebeğimin belinde fazla lastik izi olmuyor. Ayrıca saf, doğal, vegan ve organik olması aslında ilk tercih sebeplerimizden. Organik pamuktan üretilen yüzeyi sayesinde rahatlıkla kullanıyoruz. Emiciliği vs güzel. Piyasaya göre özellikle bebeğimin doğumunda kullandığım Prima Premium Care’e göre uygun fiyatlı olması da yine tercih sebeplerimizden biriydi. Fakat son zamanlarda Sleepy’de fiyatları abarttı diye düşünüyorum. Uygun fiyata almak zorlaştı. Ancak belirli indirim dönemlerinde alabiliyorum. Alınca da stok yapıyoruz.

sleepy-natural-kulot-bezsleepy-natural-kulot-bez-incelemesisleepy-natural-kulot-bez-yorumlari

Sleepy Bio Natural Külot Bez Yorumlarım

Natural külot beze nazaran yan bantları bir tık daha esnek. Aynı zamanda yine Natural beze göre fiyatı daha yüksek olduğundan ben yüzeyini daha profesyonel bekliyordum. Fakat bana kalırsa yine Natural’den yüzeyi konusunda pek farkı yok. Çok çok yakından bakınca yine bir tık daha pamuğumsu gibi duruyor. Emiciliği vs güzel. Pişik sorunumuz olmadı. Fiyat performans olarak değerlendirecek olursak Natural’e devam ederiz diye düşünüyorum.

sleepy-bio-natural-bebek-bezisleepy-bio-natural-bebek-bezi-yorumlarisleepy-bio-natural-kulot-bez

Sleepy Extra Günlük Aktivite Külot Bez Yorumlarım

Biz geçen yaz Prima’nın günlük bezini kullanıyorduk. İnceliği, emiciliği o kadarrr, o kadarrr güzeldi ki… Özellikle yaz aylarında bebeler sürekli bezli olduğu için pişik olmaya daha müsait oluyorlar. Bu sebepten ince bezler çok kurtarıcı oluyordu. Buna istinaden Sleepy’den de Extra ince bezini aldım. Fakat Prima’nın inceliğini gördükten sonra bana Sleepy incelik konusunda yeterli gelmedi. Diğer bezlerinden oldukça az incelikte bana kalırsa. Yine çok şükür ki pişik sorunumuz olmadı. Genel olarak memnun kaldık. Belki yaz aylarında ihtiyacımız olursa yeniden alırız.

sleepy-gunluk-aktivite-extra-bezsleepy-extra-bebek-bezisleepy-extra-kulot-bez-yorumlari

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın