Sleek Matte Me Likit Ruj / Birthday Suit

Merhaba herkese. Geçen ay Gratis indiriminde birçok şey almıştım. Sleek markasının da genel olarak ürünlerinden memnun kaldığım için de kaç zamandır likit mat rujlarından denemek istiyordum. Markanın far paletleri ve kontur paletleri harika. Birde ruj deneyimim olmasın mıydı?☺

sleek-matte-me-likit-ruj

Sleek Matte Me Likit Mat Rujlardan en çok beğenilen, özellikle sosyal medyada bir dönem en çok tutulan renklerden ve benimde bu sebepten çok merak ettiğim bir ruj olduğu için “Birthday Suit” rengini aldım.

sleek-likit-mat-rujsleek-matte-me-likit-ruj-birthday-suit

Bu rujda eleştireceğim bir yön var ki; o da aplikatörü. Esnek değil ve aynı zamanda süngeri de hiç kullanışlı değil. Sanki 5 liralık sahte rujların aplikatörleri gibi. Sevemedim bu kısmı.

sleek-likit-ruj-birthday-suitsleek-likit-mat-ruj-birthday-suit

Her ne kadar ruj almadan önce internetten milyonlarca kez swatch baksam da her ruj her dudakta farklı göründüğü için ve ben ruj alırken tester denemeyi sevmediğim için internetten baktığım swatchlara bayılsam da aldıktan sonra denediğimde hüsrana uğruyorum. Bu ruju da aldıktan sonra ilk denediğimde biraz hayal kırıklığına uğradım. Biraz daha nude olarak beklediğim Birthday Suit bildiğiniz benim dudaklarımda pembiş duruyor. Elimin üzerinde durduğu gibi dursaydı yine daha çok memnun olurdum.☺

sleek-likit-ruj-birthdaysuitsleek-birthday-suitsleek

Birthday Suit; açık tonlarda yapacağım göz makyajlarıyla asla kullanamayacağım gibi bu makyajımdaki gibi bordolu, morlu makyajlarımla birlikte kullanabileceğim bir tonu var. Yada koyu tondaki rujlarımla karıştırıp kullanacağım. Yapacak birşey yok. Buğday tene sahip olduğum için böyle uçuk renkleri kendime pek yakıştıramıyorum. Ama yine de bu tarz makyajlarımla güzel oluyor. Her türlü değerlendiririm ben.☺♥ Kalıcılığı falan güzel. Tek katta kapatmasa da iki kat ideal oluyor.

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın