Sivilceler Ve Siyah Noktalar İçin Doğal Çözümler

sivilceler-icin-dogal-cozum

Merhaba güzel ailem. Daha önce snapchat (makyajdiyari) aileme bahsetmiştim; evde kendi yöntemlerimle yapıp sivilce ve sivilce lekeleri için kullandığım, bu iksirin içerisinde acaba ne var!? 🙂 Aslında bu karışımı yapmamdaki amaç ilk olarak; son zamanlarda kullandığım birkaç cilt bakım ürününden dolayı cildimde oluşan sivilce lekelerim içindi. Bu karışımı 1 ay boyunca düzenli olarak kullandım ama sivilce lekelerim için faydasını göremedim.
Hatta snapchatten kızçelerim sürekli sorup durdu ama maalesef lekelerde fayda göremediğim için paylaşmayacağımı dile getirmiştim. Aynı karışımı dönemsel olarak çıkan sivilcelerimde kullanıp, sivilcelerimi kuruttuğu yönde bir gözlem yapınca bunu sizlerle de paylaşmak için gecikmek istemedim.  Hadi o zaman okumaya devam edin…

sivilcelere-dogal-cozum

İhtiyacımız olan tek şey herkesin evinde rahatlıkla bulunabilen; elma sirkesi ve maden suyu! Elma sirkesi ev yapımı yani doğal olursa çok daha iyi sonuç alınacaktır. Fakat benim şuan böyle bir seçeneğim olmadığı için  markaya güvendiğimden Tariş elma sirkesini kullandım. Tabii yine maden suyunda vazgeçilmez markamız Beypazarı’nı tercih ettim. (Blog yazarı burada Beypazarı ve Tariş markalarının reklamını yapmıyordu. :D) Siz istediğiniz markayı kullanmakta özgürsünüz.

elmasirkesitaris-elma-sirkesi

Seyahat boy bir plastik şişenin yarısına kadar elma sirkesi,

beypazari-sodasoda

Şişenin tamamını dolduracak kadar diğer yarısına da maden suyu ekliyoruz. Ta daa iksirimiz hazır! Şişenin boyu ne kadar küçük olursa sizin için o kadar iyi aslında. Çünkü sirkeyle soda ilk karıştığı zamanlarda kullanıldığında daha iyi sonuçlar alınıyor.
Peki ben nasıl kullanıyorum?
Temiz cildime pamuğa döktüğüm karışımı sadece sivilceleri bölgelere tampon hareketlerle uyguluyorum. Genelde gece yatmadan önce yapsam da bazı zamanlarda gündüzleri de kullandığım oluyor. Gece yaptığım zaman sabah yüzümü güzelce yıkayıp temizliyorum. Gündüz yaptıysam sürdükten yarım saat yada kırk beş dakika sonra yıkıyorum.

sivilcelere-dogal-yoldan-cozum

Sonuç olarak elma sirkesi ve sodayla yaptığım karışım sivilcelerimi daha fazla büyümeden kurutuyor. Çünkü o sivilceler kurumadığı takdirde benim de elim boş durmuyor sürekli sıkma isteğiyle baş başa kalıyorum. Sıkmanın sonuçlarını da haliyle hepimiz biliyoruz. Aynı zamanda ben bu karışımı siyah  noktalardan arınmış temiz cildime uygulandığımda siyah noktalarımın daha geç çıktığını ve zamanla azaldığını fark ettim. Siz soda yerine saf su ile seyreltip de kullanabilirsiniz. Fakat ben sodayla daha çok seviyorum. Cildinizde hafif bir yanma olacaktır. Aşırı hassas bir cildiniz varsa ve iritasyona sebep olursa kullanmanızı tavsiye etmem. Dediğim gibi bendeki sonuçları bu şekilde oldu. Kullanmaya devam edeceğim.

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın