Salda Gölü’nde Biz

Herkese merhaba güzel ailem. Bloğumun SEYAHAT kategorisine bir yazıyla daha geldim. SALDA GÖLÜ’NDE BİZ!♥

2. Datça tatilimizin sonunda dönüş yolumuzda Salda Gölü’nü de görmek istedik. Datça tatilimizin yazısını okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

Biraz bilgi vermek gerekirse; Burdur’un Yeşilova ilçesinin kuzeybatısında bulunan, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta ve Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü, uzağındaki ormanla kaplı tepeler, kayalıklı araziler ve ovalarla çevrili hafif uzun tektonik bir göldür.

turkiyenin-maldivleri

Salda’ya varmadan önce merkezde birçok otel bulunuyor. Genel olarak köy gibi bir ilçe. Öyle tatil kenti gibi birşey bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Gelelim SALDA’ya…

salda-golu-salda-golu

Biz gittiğimizde sanırım Ağustos ayıydı ve oldukça kalabalıktı. Berrak suyu kumlarla beraber çamurlaştırmıştı insanlar. Gölün ileri tarafları daha mavi daha berrak görünüyordu. Ve göldeki hemen hemen herkes gölün içinde yüzüyorlardı. Fotoğrafları zar zor çektik diyebilirim.

salda

Yaz değil de sonbahar aylarında gitmiş olsaydık daha sakin olabilirdi diye düşünüyorum. İnsan fazlalığından gölün huzurunu yaşayamadık. Denizine, havasına, şehrine hayran kaldığım Datça’dan sonra açıkçası Salda beklentimi karşılamadı. Kızımla birkaç fotoğraf çekilip, yaklaşık 1 saat kadar oyalandıktan sonra yolumuza kaldığımız yerden devam ettik.

salda-golunde-salda-seasalda-golu-guzel-mi

Kumlarına kızımın adını yazarak bir de anımız olsun istedik. Minik ayacıklarıyla poz verdirdik birde. Oy yeriiim!♥

salda-golunde

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

 

Bir cevap yazın