Rimmel London Lasting Finish 25 Hr Fondöten

rimmel london lasting finish fondöten

Merhaba! Günün yazısı bundan bir ay kadar önce aldığım ve aldığım ilk günden itibaren severek kullandığım fondöten üzerine olacak. Uygun fiyatlı, başarılı bir fondöten arayışındayken geçtiğimiz Watsons indiriminde Rimmel London’ın Lasting Finish 25 Hour isimli fondötenine şans vermek istedim ve indirimsiz fiyatı 21.90 Lira olan fondöteni indirimli fiyatıyla 14,00 Lira’ya aldım.

rimmel london lasting finish fondöten

Fondöten 30 ml’lik bir cam şişede ve pompalı yapıda olduğu için ürünü ne kadar alacağımızı kendimiz belirliyoruz. Fondöteni 2 aydır sürekli kullanmama rağmen az bir miktarını tükettim. Yaklaşık 4/5 ay kadar daha bana eşlik edeceğini düşünüyorum.

rimmel london lasting finish fondöten (4)

Fondötenin bendeki rengi 200 Soft Beige. Ne kalın ne ince akışkan bir yapısı var. Kapatıcılık seviyesi ortadan yükseğe doğru diyebilirim. En doğal bitişi; fondöteni yüzüme makyaj süngeriyle dağıtınca elde ediyorum. Özellikle benim karma ve huysuz cildimde herhangi bir sivilce sorununa yol açmadı. Bu fondötenin mavi kapaklı olan mat olan fondötenini de yakın zamanda denemeyi düşünüyorum.

rimmel london lasting finish fondöten (1)

Parlak bitişli bir fondöten fakat kesinlikle cildimi yağlı göstermiyor. Aksine cildim daha canlı ve sağlıklı görünüyor. İlk sürdüğüm anlarda cildimde yapış yapış bir his bıraksa da, fondöten 1/2 dakika içerisinde cildimle bütünleşiyor. Ayrıca SPF 20 güneş koruması içeriyor. Günlük makyajlarımda sürekli elim bu fondötene gidiyor. 25 saat kalıcılık vaadi olsa da hiç bir makyajımı 25 saat cildimde tutmadığım için ben makyajımı çıkarana yani en fazla yaklaşık 9/10 saat kadar cildimde bozulmadan kalıyor. Yakın zamanda Rimmel London’ın mavi kapaklı olan mat fondötenini de deneyebilirim. Fakat bu fondöten çoktan favorilerim arasına girdi ve kesinlikle tekrar alıp kullanacağım ürünler arasında.

Sevgilerimle… ♥

Bir cevap yazın