Quick China’da Ne Yenir? Ne Yenir?

Herkese merhaba güzel ailem. Artık bloğumda makyajdan, anne-bebek kategorisine, seyahatlerden tutun da gezdiğimiz gördüğümüz, yeni keşfettiğimiz mekanları da yazıyorum. Bu anlamda ilk yazımda bir Çin restaurantına ait olsun istedim. Aslında eşimle ilk gittiğimiz Çin restaurantı yine Ankara’da bulunan China Bloom‘du. Bu defa da arkadaşlarımızın daha önce rezervasyon yaptırıp bizi de davet ettikleri Quick China‘ya gittik.

quick-china

Bir Gaziantep’li olarak Çin mutfağına oldukça uzak olan menülerimiz ve damak zevkimiz nedeniyle şimdiye dek açıkçası Sushi yemek istememiştim. Evlendikten sonra eşimle hep yapmadığımız şeyleri yapmak, görmediğimiz yerleri görmek, yemediğimiz şeyleri yemek (farklı kültürlerden yemekler) gibi herşeyi yapma isteğimiz olunca denemek lazım dedim. ☺ Aslında eşim daha önce sushi vs yemişti ama dediğim gibi damak zevkime uzak olduğu için ben denemeyi bile reddetmiştim. ☺Bu anlamda ilk gittiğimiz restaurant yukarıda da söylediğim gibi China Bloom olmuştu. Fakat ilk gittiğimizden midir yada deneyimisz olduğumuzdan mı kaynaklı bilemiyorum ama orada yediklerim bana pek zevk vermemişti ve tekrar yiyeceğimi düşünmüyordum. Araya hamilelik girince tabii ki yiyemedim ama sonrasında tekrar denemek istiyordum. Ve derken Ankara’da birçok şubesi olan Quick China’nın Armada şubesi’ne gittik.

sushi

Çin restaurantlarında klasik olarak ilk masaya tatmamız için sushiler,kızarmış tavuklar gelir. Burada da öyle oldu ama tavukları çekemedim. Anında yenildi, bitti. ☺ Zaten bu fotoğrafları da yazısını yazarım diye çekmedim. öylesine instagram storyde paylaşmak için çektim. Sonrasında yazmak aklıma gelince maalesef profesyonel fotoğraflar olmadı. Tavuklar çok lezzetliydi fakat bu sushiden (içerisinde ne var, ne’li sushi bilmiyorum) çok hoşlanmadım. Balık tadı ağızda bayağı bi kalıyordu.

tavuklu-noodle

Aslında benim niyetim sadece sushi yemekti ama arkadaşımız noodle yemek isteyince (eşim hariç) hepimiz noodle yemek istedik. Ben fotoğraftada gördüğünüz Chili soslu tavuklu, sebzeli noodle istedim. Arkadaşlarımız karidesli noodle, Karidesli Kare (Körili)  Lomen Noodle, eşim de karidesli pilav istedi.

ankara-quick-china

Tabii benim bitanecik aşk kızım da yemeğimize eşlik etti. Karideslerden, noodlelardan tattırdık. ♥  Damak zevkim acıya oldukça düşkün olduğu için seçimim tam bana uygun oldu. Sebzeler, tavuklar, içerisindeki hafif baharatlı tat beni oldukça mutlu etti. Karidesli Kare (Körili)  Lomen Noodle’ı da denedim. Köri sosu sevenler için güzel bir seçenek ama bayağı sulu ve bol olduğu için 5-6 kaşık sonrası biraz bayacaktır. Karidesli pilavı hiç sevmedim. Bildiğiniz içerisine karides koyulmuş pirinç pilavı.☺ Tabii pirinçler bizim bildiğimiz pirinçlerden elbette farklı ama ne bileyim bana hitap etmedi. Ben yediğim noodledan gayet memnun kaldım. Bir tek tavukları tam göğüs etinden değildi onu pek sevemedim.

Bknz: eşim pilavını yerken.☺

quick-china-armada

Noodlelarımızın yanısıra ortaya da sushi istedik. Biz arkadaşımla pişmiş roll’lardan tercih edip New Beef (kani tempura, kuşkonmaz, avokado, crispy, krem peynir, dışı sırlanmış bitek, çıtır patates, angel sos) istedik. Bu arada 8 adet 48 tl’ydi. Eşim de arkadaşıyla dışı somon kaplı pişmemiş sushilerden istedi. Şuan onlarınkinin içeriğini hatırlayamadım. Fakat bizim istediğimiz biftekli sushi tek kelimeyle ha-ri-kaydı. Öyle balıksı bir kokusu yok. Lezzetli. Çok sevdim! Somonlu sushiler de güzeldi.

quick-china-da-ne-yenir

Son olarak yasemin çaylarımızı içip kalktık. Öncesinde bu çayları ikram ediyorlarmış artık ikramları değilmiş ama biz söyleyince kırmayıp bize de ikram ettiler. Kısacası ilk kez deneyeceklere tavsiyem; sadece sushi yiyerek aç kalmak istemiyorsanız damak zevkinize yakın olan mesela bizim yediğimiz noodlelar gibi bir menü seçip, sushileri ortaya isteyebilirsiniz. Açıkçası ben sadece sushi yiyerek doymam.☺ 4 kişilik bir masada toplamda 300 tl gibibir fiyat ödedik. Yalnız söylemeden geçemeyeceğim bir kutu kolayı 13 tl’ye satmak nedir ya!

yasemin-cayi

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın