Pure Beauty BB Krem

purebeauty-bbkrem

Merhaba güzel ailem. Havaların ısınmasıyla birlikte ağır ten ürünleri kullanmayı bırakıp daha hafif yapıda olanları, özellikle içerisinde koruma faktörü bulunan ürünler kullanmaya başladım. E durum böyleyken bende uzun zaman önce aldığım fakat denemeye yeni fırsat bulabildiğim Pure Beauty BB Kremi yorumlama zamanı geldi dedim.

purebeauty-bbcreambbkrem

Pure Beauty ; bir Kore Kozmetik markası. Kore kozmetiği denilince özellikle ilk akla gelen hiç kuşkusuz cilt bakım ürünleri oluyor. Bu arada Pure Beauty markasına ait kozmetik ve cilt bakım ürünleri yalnızca Watsons Mağazaları’nda satılıyor.
BB Kremin bendeki ”Bulgarian Rose” rengi. Bundan 1 ay öncesine kadar bu BB krem tek renk olarak satıştaydı. Kullanan herkes tarafından da tüm cilt tonlarına uyum sağlıyor gibi birşeyler duymuştum ki açıkçası en çok dikkatimi çeken de bu olmuştu.

purebeauty-watsons

Pure Beauty BB Krem; 30 ml’lik pembiş tasarımlı, şık bir ambalaja sahip tüpte. Oldukça yüksek diyebileceğim ; SPF + 42 güneş koruma faktörü içeriyor.
* Güneşin zararlı ışınlarından korumak,
* Cildi aydınlatmak ve nemlendirmek,
* Cilt esnekliğini kazandırmaya,
* Gözenekli görünümün giderilmesine ve
* Cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olmak ürünün vaatleri arasında.

watsonswatsons-bbkrem

Ürün yoğun bir yapıya sahip. Aynı zamanda misler gibi çiçek kokuyor. Yani şöyle ki kremi cildime sürerken fırçayı koklamaktan kendimi alıkoyamıyorum. 🙂 Görselde de görmüş olduğunuz üzere kumral tenli olmama rağmen Bulgarian Rose rengi benim cilt tonumla uyum sağlayamadı. Yani benim cildimde grimsi bir hal aldı. Bu rengin ben daha çok beyaz tenlilere uyum sağlayacağını düşünüyorum. Yeni çıkan Natural rengini almış olsaydım benim cilt tonuma daha yakın olabilirdi. Bilmiyorum onu da denemek lazım.

purebeauty-spf42

Sonuç olarak artık yorumlarıma geçmek istiyorum. Kapatıcılığı BB Kremlere kıyasla çok iyi diyebilirim. Ortanın biraz üzerinde bir kapatıcılığa sahip ve benim için yeterli. Cildimde bıraktığı o pürüzsüz, sağlıkla parlayan görünümü çok seviyorum. Buraya kadar herşey güzel ama görselde de görmüş olduğunuz üzere rengi bana açık geliyor ve benim cildimde grimsi bir hal alıyor. Belli bir zaman sonra tenimle bütünleşmiyor.

purebeauty-bbkrem-oncesi-sonrasi
Ben karma bir cilt tipine sahibim. Bu bb kremi her kullandığımda ertesi güne minik sivilcelerle uyanıyorum maalesef. O yüzden bir süre kullanmaya ara verdim. Ürün dermatolojik olarak test edilmiş olup, içerisinde alkol, paraben ve lanolin barındırmıyor. Tek olumsuz eleştirim ise tüpün içerisindeki ürünün neredeyse yarısının boş hava oluşu. :/ İndirimli fiyatıyla 20,00 TL’ye aldım . Şu sıralar aklımda Pure Beauty’nin CC Kremini denemek gibi planlar var. 🙂

Bir cevap yazın