Prima Külot Bez İncelemesi

Herkese merhaba sevgili blog ailem. Bugün taze annelik tecrübelerime dayanarak, denediğimiz bebek bezlerinden Prima Külot Bezi inceleyeceğiz. Doğum itibariyle Sleepy bebek bezi ile başladığımız yolculuğumuza şuan için Prima Premium Care ve Külot Bezle devam ediyoruz. Premium Care İncelememiz için TIK TIK...

prima-kulot-bez

Aslında Premium Care’den çok memnunum. Bazen sızma, taşma problemi yaşıyoruz onda ama bunu tamamen kendimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü yavrumun canını acıtmasın diye sıkı sıkıya kapatmak istemiyorum. Bacaklarını çizebiliyor. Bu durumdan dolayı külot bez denemek istedim bir yandan da.

Prima külot bezi 3 numara aldık. Premium Care 2 numara ile dönüşümlü kullanıyoruz. Külot bezi geceleri rahat uyusun diye takıyorum yalnızca.

Bu yazıyı yazmamın asıl amacı ise benim gibi çok araştıran bebek bezi konusunda külot bezler için henüz karar veremeyen sevgili anne adaylarını bilgilendirmek.♥

prima-kulot-bez-incelemesi

Prima Külot Bez

  • Pamuk gibi yumuşak malzemelerden üretildiği için külot giymişcesine rahatlık sağlıyor.
  • Emici yüzeyi sayesinde bebeğimin cildini kuru tutup, rahatsız etmiyor.
  • Tek olumsuz yorumum ıslaklık göstergesinin bulunmaması yönünde olacak. Olmasını isterdim. O da yanılmıyorsam Premium serisinin külot bezlerinde mevcut diye biliyorum.
  • Evet bel bandı esnek, hareketleri kısıtlamıyor ama bebeğimin beline lastik çizgileri çıkmıyor diyemem. O kadar da olacak mecburen.
  • Eğer bebeğiniz kilolu ise bir beden büyük alabilirsiniz. Dediğim gibi biz 2 numara ile beraber kullanıyoruz. Zaten külot bez bebeklerde 3 numaradan itibaren kullanılıyor.
  • Çıkardıktan sonra görsellerde de gördüğünüz bezin arkasındaki mavi şeriti kaldırıp bezi bantlayıp çöpe uğurluyoruz. 🙂
  • Şuan için çok memnunum. İndirimlerde denk geldikçe almayı düşünüyorum.

prima

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın