Pizza İl Forno Pizzalarını Denedik!

Herkese merhaba güzel ailem. Geçtiğimiz hafta kızım,eşim ve kız kardeşimle Sevgili Ankara Etkinlik Ayşegül‘ün tavsiyesiyle Pizza İl Forno‘nun İncek şubesine gittik. Daha önce Sezer (eşim) Pizza İl Forno’nun lezzetli pizzalarından denemiş. Fakat ben ilk kez denedim.

pizza-il-forno-incek

Pizza İl Forno‘nun Ankara’da;

🍕Yıldız
🍕Bilkent
🍕Tunalı Hilmi
🍕Çayyolu
🍕Maidan
🍕Bahçelievler
🍕Armada
🍕Eryaman Kaşmir
🍕İncek
🍕Dikmen olmak üzere birçok şubesi var.

pizza-il-forno-incek-pizza-il-fornoincek-pizza-il-forno

İtalyanca fırın anlamına gelen II Forno’nun fırını, 2013 yılından beri Ankara’da. Çankaya Yıldız’da 4 masa ile başlayan bu macera, bugün 12 şube ile devam ediyor. Sırası ile Yıldız’da, Bilkent’te, Tunalı’da, Çayyolu’nda, Maidan AVM’de, Bahçelievler’de, Armada ve Kaşmir AVM’de açılan II Forno, 2019 yılında, Ankara sınırlarını aşıp, Eskişehir ile buluşmuş.

Biz yazımın başında da dediğim gibi İncek şubesine gittik. Eşim de genel olarak yemeksepeti.com‘dan sipariş veriyormuş.

pizza-il-forno-incek-subepizza-il-forno-yemeksepeti

Öncelikle mekan çok hoşumuza gitti. Dekorasyonlar özenle seçilmiş. Ortamdayken kendinizi adeta bir İtalyan restaurantında gibi hissettriyor. Kızım bolca içeride gezdi. Bolca ağlayarak misafirleri (müşterileri) bayağı bir memnun etti. 🙂

Pizza çeşitliliği oldukça bol olan menülerden ben kendim için acılı tavuklu, jalapeno biberli pizza (ismi yanılmıyorsam Fierro’ydu), kız kardeşim karışık pizza, eşim de kendisi için füme somonlu pizza istedi. Sipariş verildikten sonra içeride fırında taze taze yapılan pizzalar yaklaşık on dakika sonra masamızdaydı. Üç pizzanın da fotoğraflarını ekledim.

fume-somonlu-pizzakarisik-pizzatavuklu-pizza

Hepsi de gerçekten harika görünmüyor mu sizcede? Doğruyu söylemek gerekirse muhteşemlerdi. Ben hepsinin de tadına baktım tabiiki! 🙂 Tavuklu pizza jalapeno biberi dışında acı değildi. Tavuklar baharatlı gibiydi. Baharat ve biraz da acı sevenler deneyebilir. Sezer daha önce kaburgalı pizza da yemiş. Onun da nefis olduğunu söyledi. Bir sonraki gelişimizde kesinlikle diğer çeşitlerini de deneyeceğim.

pizzailforno

Kızım füme somonlu pizzadan yedi. Aslında daha çok somonlarından yedi diyebilirim. 🙂 Şifa olsun kuzuma.

Restaurantta dikkat ettiğim bir diğer şey de masamıza gelen sosların temiz kutularıydı. 🙂 Değişik bir detay ama benim için önemli. Hepsi yeni açılmıştı ve kutuların üzerinde kesinlikle bir leke, ketçap, mayonez döküntüsü vs yoktu. ♥ Mekan zaten Covid önlemlerini almış. Girdikten sonra HES kodu da (aslında her restaurantta olması gereken) soruyorlar.

incek-pizza-ilfornoankara-pizza

Hem pizzalardan, hem mekandan, hemde personellerin ilgisi ve güler yüzlülüğünden çok memnun kaldık. Tekrar geleceğiz İl Forno! ♥

yemeksepeti-pizza

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir yanıt yazın