Nuk Learner Bebek Diş Fırçası

Yeniden merhaba! Kızım için uzunca bir araştırmadan sonra minik dişlerini fırçalamak için Nuk Learner Bebek Diş Fırçasını aldım. Aslında parmakları içine sokup kendimiz bebelerimizin dişlerini fırçalayacağımız diş fırça aparatlarından da almayı düşündüm fakat benim kızım dişlerini biraz geç çıkardığı için yanılmıyorsam 11 aylıktı ilk dişini çıkardığında, büyüdüğünü düşünerek böyle normal diş fırçalarından almayı uygun gördüm.

bebek-dis-fircasi-dis-macunu

Diş macunu seçimimiz de içerisinde zararlı maddeler bulunmayan Glimo Alfa Çocuk Diş Macunu oldu. Glimo Diş Macunları hakkında detaylı yazımı okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

nuk-learner-bebek-dis-fircasi

Nuk Learner Bebek Diş Fırçası 12. aydan sonra kullanıma uygun olup; çocukların güveni ve dış fırçalama öğrenme sürecini kolayca geçirmesine destek olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

  • Aşağıdaki resimde göreceğiniz güvenlik halkası, bebeğinizin diş fırçasının çubuğunu ağzının içinde geriye itmesine engel olur.
  • Özel olarak yuvarlatılmış, yumuşak uçlu fırçasıyla çocuğunuzun dişlerini ve diş etini korumaya yardımcı oluyor..
  • Kolay kavranabilir saplar çocuğunuzun fırçayı rahat tutmasını sağlıyor.

nuk-dis-fircasi

  • Bu fırça çocuklara kendi başına diş fırçalamasını öğretmek için ideal olmasına rağmen Meva şuan 19 aylık ve hala kendi başına haliyle tüm dişlerini fırçalayamıyor. Biz yapmak istediğimiz zaman ona da izin vermiyor. Sadece ön dişlerini fırçayabiliyoruz. Benim kızım hareketli ve müdahaleyi sevmeyen bir bebek olduğu için 2 yaşından sonra bu diş fırçalama işini ancak çözeriz diye düşünüyorum. Genel olarak evet güzel bir fırça ama dediğim gibi şuan için bize tam anlamıyla amacına yönelik kullanamıyoruz.

nuk-dis-fircasi-bebek

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın