Note Terracota Pudra / Stardust

note-terracota-pudra

Merhaba! Bugün sizlere highlighterların highlighterı Note Kozmetik’in meşhur terracota pudralarının ”Stardust” renginden bahsedeceğim. 🙂 Daha önce Stardust rengini bulamayıp 02 numaralı Honey Warm rengini aldığımı ürünün detaylı yazısını yazarken bahsetmiştim. Honey Warm hakkındaki yazımı şurada bulabilirsiniz. Ürünün asıl amacı pudra işlevli olsa da ben highlighter olarak kullanıyorum. Zaten ürünü tüm yüzünde pudra olarak kullanıp disko topu gibi olmayı tercih eden yoktur diye düşünüyorum. Tabii ki makyajlarında ışıltıyı çok sevenler tüm yüzüne hafif bir uygulamayla kullanabilirler.

note-cosmetics-highlighter

Note Terracota Pudra serisinin Stardust, Honey Warm, Caramel Cake ve Mocha Taste olmak üzere dört rengi var. Genelde highlighter olarak 01 Stardust rengi daha çok tercih ediliyor. Yazımın detayına inmeden önce bilmeyenler için terracota ürünlerin asıl işlevlerinden bahsetmek istiyorum. Terracota ürünler fırınlanmış ve ince yapıda olup, daha yoğun pigmentli ve cilde ışıltılı bir görünüm verirler. Makyajlarınızda ışıltı sevenlerdensiniz ten ürünleri alırken terracota olmasına dikkat etmelisiniz.

note-cosmetics-ışıltılı-pudra

Ürün, Note Kozmetik’in tüm ürünlerinde kullandığı gibi yuvarlak, siyah, şık ve kaliteli bir ambalaja sahip. Kapak kısmında aynası var. Her cilt tonuna yakışacak sarı alt tonlu ve şampanya renginde. The Balm markasının dillere destan Mary Lou’suna çok benzetiyorum. İçerisinde yoğun simlerden ziyade ışıltı barındırıyor. Cildimde sim sim durmak yerine güzel ve sağlıklı bir ışıltı veriyor.

note-terracota-powder-01-stardust

Görselde ürünün yapay ışıkta çekilmiş halini görüyorsunuz.

note-terracota-pudra-01-stardust

Rengini daha iyi anlayabilmeniz açısından fotoğrafı birde güneş ışığında çektim. Her iki türlü de beni cezbediyor açıkçası. Yapısı incecik. İçerisinde macadamia yağı bulundurduğu için yumuşak yapıda ve cildi nemlendirme özelliğine sahip. Bu sebeple cildimde herhangi bir kurumaya yada pullanmaya sebep olmadı. Aynı zamanda paraben içermiyor ve dermatolojik olarak test edilmiştir. Highlighterı genellikle yüzümün aydınlatmak istediğim bölgelerine uyguluyorum. Elmacık kemiklerimin üzerine ve şakaklarıma yelpaze fırçayla, burun üzerime yine fırça yardımıyla, burun ucuma ve dudak üstüme uygularken parmak yardımıyla uyguluyorum.  Bazı zamanlarda ıslak fırçayla, bazı zamanlarda kuru fırçayla kullanıyorum. Göz makyajlarım için kaş altlarımda ve göz pınarlarımda da çoğu zaman makyajıma eşlik ediyor. Resmen çok işlevli olarak kullanıyorum. Ben çok seviyorum. Fiyatı 30,00 TL.

Sevgilerimle… ♥

1 comment

  1. Yazıya ne kadar emek vermişsiniz aklımda stardust vardı yazılanlara bakayım derken rastgele gördüm sayfanızı fotoğrafları çok beğendim harika olmuş 🙂

Bir cevap yazın