Note Terracota Pudra / Honey Warm

noteterracotapowder-honeywarm (2)

Hepinize ışıl ışıl, sevgi dolu günler! Bugün son zamanlarda çok beğenerek kullandığım Note Terracota Pudradan bahsedeceğim. Ürünün asıl amacı pudra işlevli olsa da ben highlighter olarak kullanıyorum. Zaten ürünü tüm yüzünde kompakt pudra gibi kullanıp disko topu olmayı tercih eden yoktur. Tabii ki makyajlarında ışıltıyı sevenler tüm yüzüne hafif bir uygulamayla kullanabilirler.

noteterracotapowder-honeywarm (3)

Note Terracota Pudra serisinin Stardust, Honey Warm, Caramel Cake ve Mocha Taste olmak üzere dört rengi var. Genelde highlighter olarak 01 numaralı Stardust rengi daha çok tercih ediliyor fakat Stardust genelde mağaza stoklarında bir türlü bulunmadığı için 02 numaralı Honey Warm’ı aldım. Yazımın detayına inmeden önce bilmeyenler için terracota ürünlerin asıl işlevlerinden bahsetmek istiyorum. Terracota ürünler fırınlanmış ve ince yapıda olup, daha yoğun pigmentli ve cilde ışıltılı bir görünüm verirler. Makyajlarınızda ışıltı sevenlerdensiniz ten ürünleri alırken terracota olmasına dikkat etmelisiniz.

noteterracotapowder-honeywarm (1)

Ürün, Note Kozmetik’in tüm ürünlerinde kullandığı gibi yuvarlak, siyah, şık ve kaliteli bir ambalaja sahip. Kapak kısmında aynası var. 02 Honey Warm sıcak sarı tonlarında tabiri caizse isminden de anlaşılacağı gibi bal renginde. Kumral ve esmer tenlilere yakışan bir renk olduğunu düşünüyorum. İçerisinde yoğun simlerden ziyade ışıltı barındırıyor. Cildimde sim sim durmak yerine güzel ve sağlıklı bir ışıltı veriyor.

noteterracotapowder-honeywarm (4)

Ürünün yapısı incecik. İçerisinde macadamia yağı bulundurduğu için yumuşak yapıda ve cildi nemlendirme özelliğine sahip. Bu sebeple cildimde herhangi bir kurumaya yada pullanmaya sebep olmadı. Aynı zamanda paraben içermiyor ve dermatolojik olarak test edilmiştir. Genelde yüzümün aydınlatmak istediğim bölgelerine uyguluyorum fakat tatil dönüşü bronzlaştığım için çoğu zaman allık olarak da kullanmayı tercih ediyorum. Rengi çok açık olmadığı için cilt rengimi ısıtıyor. Highlighter olarak kullanacağım zamanlarda; elmacık kemiklerimin üzerine ve şakaklarıma yelpaze fırçayla, burun üzerime yine fırça yardımıyla, burun ucuma ve dudak üstüme uygularken parmak yardımıyla uyguluyorum.  Bazı zamanlarda ıslak fırçayla bazı zamanlarda kuru fırçayla kullanıyorum. Göz makyajlarım için kaş altlarımdave göz pınarlarımda da çoğu zaman makyajıma eşlik ediyor. Resmen çok işlevli olarak kullanıyorum. Ben çok seviyorum. Fiyatı 30,00 TL.

Sevgilerimle… ♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın