Nip + Fab Glycolic Scrub Fix / Yüz Peelingi

NİP+FAB-SCRUB

Yeniden merhaba! Bir önceki Nip + Fab markasıyla tanışma hikayemi Glycolic Fix Yüz Temizleme Pedi’ni yorumladığım yazımda bahsetmiştim. Markanın pedleri hakkındaki yorumlarımı yazdığım yazımı şurada bulabilirsiniz. Bu yazımda da yine severek kullandığım, cildimi gerçekten temizlediğine inandığım Glycolic Scrub Fix / Yüz Peelinginden bahsedeceğim.

nip-fab-glycolic-fix-scrub

Peelingin içerisinde % 3 oranında Glikolik asit bulunuyor. Glikolik asit cilde peeling yapıp, cildin yenilenmesini sağlıyor ve salisilik asit gözenekleri temizlemeye yardımcı oluyor. Cildi iyileştiren, aydınlatan ve yenileyen özelliklere sahip cilde exfoliant yapan bir ürün. Yani cildi ölü deri hücrelerinden kurtarıyor. 3 etkiyi bir üründe birleştirmişler.

nip-fab-glycolic-scrub

İçerisinde ince mikro taneli peeling partikülleri bulunuyor. Hatta ürünü ilk kullandığımda, peeling tanelerinin cildimdeki etkisini görünce vaatlerini yerine getireceğinin sinyallerini almıştım.

nip-fab-peeling

Ben bu peelingi haftada bir yada iki kez banyoda gözeneklerim açıldıktan sonra masaj yapar hareketlerle kullanıyorum. Özellikle burun kenarlarımdaki beyaz butonlar ve burun üzerimdeki siyah noktalar için o bölgelere biraz daha yoğun parmak hareketleriyle uyguluyorum. Cildimde yaklaşık 1/2 dakika beklettikten sonra da ılık suyla duruluyorum. Gelelim yorumlarıma. Ürün; yüzümü germiyor, kurutmuyor. İçerisindeki greyfurt kokusu enerji veriyor. Cildimi canlanmış hissediyorum. Cildimi güzel bir şekilde ölü deriden arındırıyor. Cildimin yenilenmesini sağlıyor. Fakat cildi yenilemekteki başarısını, burun etrafımdaki beyaz butonlar ve siyah noktalarda gözlemleyemedim maalesef. Birazcık etki etmişse bile bunu ben fark edemedim. Ürünün içerisinde glikolik ve salisilik asitler bulunduğu ve cildi yenileyip rengini açtığımız için kışın kullanılması daha doğru olan bir ürün. Cildi yenilediğimiz için de güneş kremleriyle birlikte kullanmak şart tabii ki. Bu peelingi tekrar alıp kullanır mısın? diye sorarsanız, evet alıp kullanabilirim. Piyasada vaatlerini yerine getirmeyen gereksiz pahalı bir çok ürün varken sadece 37,00 TL’lik bir fiyatla bu kadar iş görmesi gayet iyi. Markanın diğer ürünlerini de zamanla tek tek deneyimlemeyi düşünüyorum. Bu arada; Nip + Fab markası ülkemizde sadece Watsons mağazalarında satılıyor.

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın