Nip + Fab Glycolic Fix Daily Cleansing Pads / Yüz Temizleme Pedi

nip+fab-yüztemizleme-pedi

Merhaba! Yaklaşık 2 ay kadar önce aldığım ve şimdiye kadar kullandığım cilt bakım ürünlerimin arasında en sevdiğim bir cilt bakım ürünümden bahsedeceğim bugün. Son zamanlarda cildime ne kadar peeling yapıp, bakım yapsam da ten makyajlarımda özellikle alnımın üst noktalarında pullanma oluyordu. Bu durumdan rahatsız olup güzel bir ürün arayışına girmişken Nip + Fab markasının Glycolic asit içeren yüz temizleme pedleriyle tanıştım.

nip+fab-glycolic-daily-cleansing-pads

Kutunun içerisinde cildi yenilemek ve tazelemek için üretilmiş 60 adet ped bulunuyor.

nip+fab-ürünler

Pedlerin ön kısmı dokulu yüzeye, arka kısmı düz yüzeye sahip. Tonikli disk pamuk olarak da düşünebilirsiniz.

nip-fab-pedler

İçerisindeki glikolik asit cildin yenilenmesine, ciltteki ölü deri ve kabukların arınmasına yardımcı oluyor. Hyalüronik asit cildi nemlendiriyor. Blue daisy ve felizya diye geçen yani mavi papatya özleri ise cildin parlaklığını ortaya çıkarıyor. Cilt tonunu düzenliyor. Kullanım önerilerinde; yüz, boyun ve dekolte bölgesine hergün bir veya iki kez kullanımı önerilse de ben günde sadece bir defa geceleri temiz cildimde kullanıyorum. İhtiyaca göre 2 kez kullanımında da herhangi bir problem yaratacağını düşünmüyorum açıkçası.

nip-fab-glycolic-pads

Bu pedlerin benim cildimdeki etkilerine gelecek olursak, şaşırtıcı bir şekilde daha ilk kullanımımdan itibaren cildimdeki değişikliği fark ettim. Gece kullanıp sabah kalktığımda cildim yumuşacıktı. Aynı gün makyaj yaptım ve ten makyajım cildime pürüzsüz bir şekilde yayıldı. Alın bölgemdeki pullanma problemi de ortadan kalkmıştı. Gözlerime inanamadım desem yeridir. Ardından hemen gidip Nip + Fab markasının peelingini de aldım. İkisini birlikte 1 ay boyunca düzenli bir şekilde kullandım. Peeling hakkındaki detaylı yazımı şurada bulabilirsiniz. Ürün hiçbir şekilde cildimi tahriş etmedi. Cildimdeki ölü tabakalardan daha ilk kullanımımdan itibaren kurtulmaya başladım. Cildim nemli fakat parlama yapmayan bir görünüme kavuştu. Yani makyaj yapmadığım zamanlarda bile cildim sağlıklı görünmeye başladı. Ürünün içerisinde glikolik ve salisilik asitler bulunduğu ve cildi yenileyip rengini açtığımız için kışın kullanılması daha doğru olan bir ürün. Cildi yenilediğimiz için de güneş kremleriyle birlikte kullanmak şart tabii ki. Markanın diğer ürünlerini de zamanla tek tek deneyimlemeyi düşünüyorum. Ben bu pedleri çok sevdim ve bittikçe alacağım cilt bakım rutinimin bir numaralı ürünü olmaya devam edecek. Fiyatı 49,90 TL. Bu arada Nip + Fab markası ülkemizde sadece Watsons Mağazaları’nda satılıyor.

Sevgilerimle…♥

 

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın