New Well Derma Make-Up Cover Fondöten

Merhaba sevgili ailem. Sosyal medyada sıkça gördüğünüz New Well Derma Make-Up Cover Fondöten yorumunu birde benden dinlemeye hazır mısınız? Bu sene oldukça revaçta olan bu fondöteni ve markanın diğer ürünlerini New Well geçtiğimiz haftalarda denemem için gönderdiler. Tüm ürünlerin inceleme yazısını okumak isterseniz TIK TIK

new-well-derma-makeup-cover-fondoten

Yoğun kapatıcı formülle üretilen New Well Derma Make-Up Cover Fondötenin 6 farklı renk seçeneği var. Bu fondötenlerden benim cilt tonuma uyan ise “02 numaralı Bronze” rengi.

derma-makeup-cover-new-wellnew-well-derma-cover-fondoten-02

New Well tüm ürünlerindeki şık ambalajları ile dikkat çekiyor. Fondöten ambalajı da ayn şekilde gayet kaliteli ve gold renkli şık tasarımlı 30 ml’lik ince bir tüpte. Tüpün ağzı korumalı olduğu için gönül rahatlığıyla fondöteni ilk olarak kapağının arkasındaki sivri çıkıntı ile delerek kendimiz açıyoruz. Bu esnada basınç nedeniyle ürünün bir kısmı tüpten ani bir şekilde çıkıp ziyan olabiliyor, aman dikkat! ☺

new-well-derma-cover-foundationnewwell-dermacover-fondoten

15 SPF güneş koruma faktörü içeren ve aynı zamanda suya dayanıklı deyimi yerindeyse porselen makyaj için uygun olan bir fondöten. Göz altıda dahil olmak üzere tüm ciltte kullanıma uygun yoğun yapılı bir ürün. Bileğimdeki swatchlarından tam olarak yapısını anlayabilmeniz mümkün. 02 numara tam benim cilt rengime uyum sağlayan bir ton.

newwellnewwell-fondotennewwell-fondoten-cesitleri

  • Kapatıcılığı gayet iyi. Yeterli gelmediği takdirde kapatıcılığı arttırılabiliyor.
  • Kalıcılığı da en fazla 9 saat kadar deneyimim sonucunda geçerli notu aldı.
  • Genelde fondötenlerimi fırçayla uygulamayı tercih eden biri olarak bu fondöteni yapısı itibariyle fırça ile uygulamak biraz zor oldu. O yüzden en doğal sonucu nemli bir süngerle uygulayarak aldım.
  • Fondöten mat bitişli ve yapısı yoğun olduğu için ben makyaja başlamadan önce cildimi muhakkak nemlendiriyorum.  Karma/hassas ve bölgesel olarak kuruluk problemi yaşayan değişik bir cilt tipine sahip olduğumdan dolayı, cildimi nemlendirmeden kullandığım takdirde yüzümde pul pul bir görünüm oluşabiliyor.
  • Günlük yaşantımda bu kadar kapatıcı fondötenler tercih etmiyorum.
  • Bu fondöten bana göre kuru ve hassas ciltlerin değil, yağlı cilt tipine sahip olanların fondöteni.

newwell-fondoten-

Nemlendirici krem + New Well Makyaj Bazı + Sabitleme spreyi ile birlikte kullandığımda New Well Derma Make-Up Cover Fondötenin benim cildimdeki duruşu tam olarak bu şekilde.

Normal fiyatı internet sitelerinde 49,90 TL. Şuan Gratis ve Rossmann mağazalarında da satışta olan bir marka olduğu için almak istiyorsanız indirim dönemlerini bekleyebilirsiniz…

Hoşçakalın…♥

 

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın