Neutrogena Visibly Clear Sivilce Temizleyici Jel

neutrogena-sivilce-temizleyici-jel

Merhaba güzel ailem. Bugün sizlere Neutrogena‘nın Visibly Clear serisindeki sivilce temizleyici jelinden bahsetmek üzere buradayım. Neutrogena markasına ait cilt bakım ürünlerini düzenli aralıklarla kullanıyorum ve genel olarak şimdiye kadar kullandığım birçok ürününden memnun kaldım diyebilirim. Bu tarz yüz temizleme jellerini ise genelde vaatleri için değil makyaj kalıntılarımı temizlemek, yaz aylarında da cildimdeki fazla sebumu cildimden arındırmak için kullanıyorum. Daha önce yine Visibly Clear serisinden pembe greyfurt yüz temizleme jelini kullanmıştım. Hakkındaki incelememi şuradaki yazımda bulabilirsiniz. Bir yüz temizleme jeline ihtiyacım olduğundan dolayı da bu defa aynı serinin sivilce temizleyici jelini aldım.

neutrogena-yuzyikamajeli

Neutrogena Visibly Clear sivilce temizleyici jelin vaadi; tek adımda sivilcelerin azalmasına ve aynı zamanda oluşumunu engellemeye yardımcı olmak. Ürün; fazla yoğun olmayan akışkan bir yapıya sahip. Öyle ki fotoğrafı çekerken bile zorlandım. 🙂 İçerisinde %2 oranında salisilik asit oranı bulunuyor ve aynı zamanda yağ içermiyor. Kokusu da çok güzel. 200 ml’lik bir plastik şişede. Kullanımı oldukça pratik. Kilitlenilebilir özellikte pompalı bir başlığa sahip.

neutrogena

Yukarıda da belirttiğim üzere bu ürünü yüz yıkama jeli olarak alsam da özellikle sivilceler için de deneyimleme fırsatım oldu. Sivilce oluşumunu engelleme ve halihazırda olan sivilcelerin azalmasına yardımcı olmak gibi bir durum gözlemleyemedim. Fakat makyaj kalıntılarımı güzel bir şekilde temizliyor. Gün içerisinde cildimde oluşan fazla yağı güzel bir şekilde temizliyor. Cildimde herhangi bir irite yada sivilce problemine de yol açmadı. Gayet memnunum. Fiyatı 14,00 TL.

Sevgilerimle…♥

2 comments

  1. Daha önce kullanma fırsatım olmuştu ve sivilcleri giderici bir etkisini gözlemlememiştim ben de 🙁

Bir cevap yazın