Neutrogena Deep Clean Göz Makyaj Temizleyicisi

Merhaba sevgili ailem. Aldığım günden bu yana kullanmayı erteledğim Neutrogena Deep Clean Göz Makyaj Temizleyicisini nihayet kullanmaya başladım. Başladım başlamasına da kullanmaya başlama süremle kullanmayı bırakma sürem arasında çok bir zaman olmadı. Neden mi? Gelin ürünü incelemeye başlayalım. Bir yandan da anlatayım…

neutrogena-deep-clean-gozmakyaj-temizleyicisi

Hassas ciltler için uygun olduğu belirtilen Neutrogena Deep Clean Göz Makyaj Temizleyicisi çift fazlı bir temizleme suyu. Görsellerde normal ve çalkalayarak karıştırılmış halini görüyorsunuz. Aynı zamanda göz makyajlarını, suya dayanıklı maskaraları bile ovalamaya gerek kalmadan nazikçe temizleyeceğini söylüyor.

neutrogenaneutrogena-makyaj-temizleme-suyu

Bu göz makyaj temizleyicisini ilk kullandığımda aynaya bakınca göz altımda hafif bir şişlik gördüm ama direkt olarak bu ürüne yormadım. Açıkçası ufak birşey olduğu için umursamadım da. Göz çevrem çok hassas olduğu için yine birşeyden nem kapmıştır diye düşündüm. Aradan birkaç gün geçti tekrar kullandım. Beş dakika kadar sonra rast gele aynaya baktığımda göz altımın kocaman şiştiğini gördüm. Fotoğraftada gördüğünüz hali ilk fark ettiğim anda çektiğim fotoğraf. Bu defa suçluyu uzakta aramadım. Hafif bir kaşıntı da olduğu için hemen evden bir kaşıntı kremi sürdüm.

neutrogena-deepclean-goz-makyaj-temizleyicisi-kullananlar

Yarım saat kadar sonra balon gibi olan şişlik göz altıma tamamen yayıldı. Yaklaşık bir gün sonra ise geçti. Ürünün içeriğindeki bir maddeden dolayı mı böyle bir etkisi oldu bilmiyorum. Sadece bildiğim şu ki; bir daha kullanmayacağım. İnstagram hikayelerimde de yaşadığım bu durumdan bahsedince aynı durumu yaşayan kişilerden o kadar fazla mesaj geldi ki. O yüzden bu durum sadece bana münhasır değilmiş.

neutrogena-goz-makyaj-temizleyicisineutrogena-deepclean-goz-makyaj-temizleyicisi

Bu yaşadığım olayın dışında iki kezlik kullanımım sonucundaki gözlemlerime gelecek olursak;

  • Suya dayanıklı maskara kullanmama rağmen göz makyajımı tamamen temizlemedi.
  • Pamuğa biraz fazla döktüğüm zaman hafif göz çevremi yaktığını da hissettim.
  • Göz çevremde yine hafif yağlı bir his bıraktı ama sonrasında temizleme jellerimle yüzümü yıkadığım için benim açımdan bir sorun olmadı.

Neutrogena Deep Clean Göz Makyaj Temizleyicisi hakkında benim yorumlarım bu kadar. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Hoşçakalın…♥

Bir cevap yazın