Mustela Bebek Yağı

Herkese merhaba. Cilt bakım rutinimin vazgeçilmez ürünlerinden biri kesinlikle Bebek Yağları. Geçtiğimiz haftalarda farklı bir markanın bebek yağını bitirince stok çekmecemde daha önce katıldığım bir etkinlikte hediye edilen Mustela Bebek Yağı‘nı kullanmaya başladım.

mustela-bebek-yagi

Bebek yağları benim gibi vücut bakımında losyon sürmeyi ihmal edenler için iyi bir seçenek oluyor. Şöyle ki ben bebek yağlarını duş sonunda avuçlarıma bir miktar dökerek vücuduma sürüyorum. Sonrasında fazla yoğun bir nem istemediğim için de duştan çıkmadan önce vücuduma ılık su döküp çıkıyorum. Bu sayede zahmetsizce cildimi nemlendirmiş oluyorum.☺

baby-oilmustela-baby-oil

Mustela Bebek Yağı

Sprey formda bir başlığa sahip. Bu nedenden dolayı kullanımı duşta pek rahat olmuyor maalesef. O yüzden kapağını açıp ellerime dökmek zorunda kalıyorum. Kokusu çok güzel. Yapısı yoğun. Ellerimde ise bir miktar döküp nemlendirdiğim halini fotoğrafladım. Vücudumu yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Çok beğendim doğrusu. Aynı zamanda Paraben, Phythalate ve Phenoxyethanol içermiyor.

Bebek yağlarını benim kullandığım gibi kış aylarında da kullanırsanız ölü deri dökülmelerinden de kurtuluyorsunuz. Tabii öncesinde kese şart efendim.☺

mustela-bebekyagimustela-bebekyagi-

Yazının başlığını sınırlamadığım için bebek yağının farklı kullanım alanlarından da bahsetmek istiyorum.
* Yaz aylarında çabucak bronzlaşmak isterseniz; güneşe çıkmadan önce bebek yağını sürdüğünüzde anında etki yapıyor. Dikkat edin fazla kararmaya sebep oluyor sürekli yapmanızı tavsiye etmem.
* Muhteşem bir şekilde masaj yağı görevi de görüyor. Masaj yaptırmayı sevenler için güzel bir alternatif.
* Ağda yada epilasyon sonrası kızaran ciltte yatıştırıcı etkisi, parlaklığını ve nemini kaybetmiş ciltte ise bacaklar canlı, pürüzsüz ve nemli görünüyor.

mustela

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

2 comments

  1. Bu bebek yağını eşim de traş sonrası gerilen yüzü için kullanıyor ve çok seviyor. Spreyli olduğu için duştan çıkınca kurulanmadan sıkıp, havluyla vücudunun hafifçe nemini alabilirsin 🙂 Güle güle kullan, sevgiler!

Bir cevap yazın