Mom’s Granola Denedik!

Herkese merhaba sevgili okuyucularım. İştahsız bir bebem olduğu için  yaptığım çeşit çeşit yemeklerde fayda etmeyince son zamanlarda farklı arayışlar içerisine girdim. Bakliyatlardan yapılan doğal makarnalar, doğal ev yapımı erişteler vs vs derken bir de granola deneyelim dedim. Aslında granola sadece bebekler için değil bizler için de güzel, sağlıklı bir alternatif. Granola almaya karar vermişken de sosyal medyada adından sıkça söz ettiren ve hakkında övgü dolu sözler söylenen Mom’s Granola‘dan almak istedim.

moms-granola-fiyat

Granola Nedir Peki?

Granola yulafın kuruyemiş ve kuru meyvelerle bir arada bal, vs. gibi bir tatlandırıcıyla kıtır olana kadar fırınlanması kısaca 60’lı yıllarda Hippi hareketiyle Amerika’da sağlıklı bir besin olarak karşımıza çıkan sağlıklı, bol vitamin, mineraller ve yüksek elif içeren bir çeşit yiyecek diyebiliriz.

İlk defa deneyeceğimiz için de tabii internetteki birçok yorumu okuyup ilk tadımdan yiyeceğimiz şeyden uzaklaşmamak adına çok araştırdım ve indirimdeyken yakalayıp ikili paket olarak başlangıçta Çilek-Chia ve Kakao-Fındıklıyı tercih ettim. Sizde satın almak isterseniz koleksiyon oluşturduğum linkten alabilirsiniz.

Ürünler geldiğinde ben sipariş vermeden bir gün önce üretilmiş olduğunu görünce çok mutlu oldum. Taze taze elimize ulaşan bu granolaların paketini açıp bir kez koklamam daha tatmadan sevebileceğim konusunda bana yeterli oldu. Hemen deneyip çok sevince de tüm aile ve arkadaşlarıma tavsiye edip hatta kayınvalideme bile sipariş ettim. Hızımızı alamayıp indirim bitmeden 5’li paketinden sipariş verdim.

moms-granola

Her bir paketi 360 gramdan oluşan 5’li paketinin içerisinde Muz-Cevizli, Yerfıstıklı, Yaban Mersinli, Çilek-Chia, Kakao-Fındıklı Granolalardan oluşuyor. Zaten markanın bunların haricinde birde keçiboynuzlu granolası mevcut. 

Bu arada Mom’s Granola’ların içerisinde herhangi bir katkı, koruyucu madde, şeker ilavesi vs bulunmuyor. Şeker kullanmak yerine elma suyu ile tatlandırılıyor. Sütle, yoğurtla, dondurmayla ve avuçla tek başına da yiyebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraflarda incelemek isteyenler için vitamin değerlerini de ekledim.

granola-nedirmoms-granola-

Ben dondurma hariç her türlü yemeyi denedim ama en sevdiğim şekli sütle yumuşatarak yemek oldu. Hatta süt içerisinde bir yarım saat kadar bekleyince daha da yumuşuyor ve daha lezzetli hale geliyor. İçerisinde malzemelerden asla kaçınılmamış. Mesela çileklinin içerisinde bolca çilek mevcut. Keza diğerleri de aynı şekilde. Bebeğim yine her zaman olduğu gibi sütle karıştırdığımda falan yemedi ama içerisindeki kuru meyveleri tek başına yemeyi seviyor. Bu arada diyet yapanlar için de ara öğün yada kahvaltıda yenilebilir. Bu görselde yoğurt üzerinde avokado ve narla birleştirerek yemeyi tercih ettim. İsterseniz üzerine fındık kreması da döküp yiyebilirsiniz. İlk kez deneyecek olanlara Kakao-Fındıklı’yı tavsiye ederim. Kurabiye gibi harika bir tadı var.

granola

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın