Möller’s Omega 3 Deneyimimiz

Herkese merhaba güzel ailem. Yakından takip ediyorsanız biliyorsunuz benim minik kuş kızım artık 2 yaşına basmak üzere. Okuduğum gördüğüm birkaç yazıda Möller’s Omega 3ün iştah açtığını okumuştum. Benim kızım da çok iştahsız bir bebek olduğu için umut dünyası işte bende denemek için doktorumuza danışarak aldım. Bakalım bizde iştah açtı mı? 🙂 Yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

mollers-omega3

Öncelikle Möller’s Omega 3’ün ben Tutti Frutti olanını aldım. Resmi sitesinden balık yağına dair net bilgileri size de aktarmak istediğim için aşağıda o kısımlara yer vereceğim.

 • Doğal “trigliserid” formlu balık yağı içerir.
 • Balık yağı üretim kalitesini belgeleyen ISO 22000:2005 ve GMP sertifikalarına sahiptir.
 • Deniz kirliliğinden kaynaklanan ağır metallerden ayrıştırmak amacıyla “Moleküler Distilasyon” yöntemiyle saflaştırılmakta, güvenilir saflıkta sunulmaktadır.
 • Balık yağlarının üretimi ve şişelenmesi Norveç’te yapılmaktadır.
 • Möller’s Omega-3 Cod Liver Oil sıvı formları, Norveç’in Atlantik Denizi kıyılarında yaşayan yabani kuzey kutbu morina balığının karaciğerinden üretilmektedir.
 • Möller’s Omega-3 sıvı formu doğal tutti frutti aromalıdır. Şeker, tatlandırıcı, koruyucu ve domuz ürünleri içermez.
 • Möller’s Omega-3 sıvı formları “International Taste Institute” (Uluslararası Tat Enstitüsü) tarafından 2021 yılında da ödüllendirilmiştir.
 • Möller’s üretici firması olan Orkla Health, Omega-3 konusunda uluslararası kalite standartlarını belirleyen küresel bir kuruluş olan GOED’in (Global Organization for EPA and DHA Omega-3) “Plus” kategorisi üyesidir.

Önerilen kullanım dozu:

3-4 yaş çocuklar için; günde 2,5 ml

4-10 yaş grubu çocuklar için; günde 5 ml

11 yaş üzeri ve yetişkinler için; günde 5 ml

 • DHA normal beyin fonksiyonlarının ve normal görme yetisinin korunmasında rol oynar.

Faydalı etkinin sağlanabilmesi için günde 250 mg DHA alınmalıdır.

 • EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonunun sürdürülmesine katkıda bulunur.

Faydalı etkinin sağlanabilmesi için günde 250 mg EPA ve DHA alınmalıdır.

 • Dokosahekzaenoikasitin (DHA) anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve normal göz gelişimini destekler.

Hamile ve emziren kadınlarda faydalı etki, omega-3 yağ asitlerinin yetişkin için önerilen alım miktarlarına ek olarak 200 mg DHA alındığında sağlanmaktadır.

 • A ve D vitaminleri; bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
 • A vitamini; normal görme yetisinin korunmasına yardımcı olur.
 • D vitamini; çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gereklidir. Normal kemiklerin, dişlerin ve kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

Ticari takdim şekli: 250 ml. cam şişe.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.

Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir. İlaç değildir, takviye edici gıdadır.

Soğuk İçiniz. Şişe kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanmalı ve 3 ay içerisinde tüketilmelidir.

Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Alerjen: Balık yağı içerir. Kapağı açılmadığı müddetçe 5-25°C‘de muhafaza ediniz.

mollers-omega-3

Benim de kızım küçük olduğu için 2,5 ml’le başladık. Fakat iştah açma konusunda ne yazık ki bir faydasını göremedik. Ben herhangi bir multivitamin içtiğim zaman iştahım nirvana yapıyor. Fakat Meva Kuş’ta multivitamin destekli kullandığımız halde etkisi olmuyor. Fakat iştah açılmıyor diye de elbette balık yağını kullanmayı da ihmal etmiyoruz. Yukarıda da belirtildiği gibi Omega 3’ün faydaları bağışıklık sistemi, görme yetisi, kemik gelişimi gibi saymakla bitmez. Bu sebepten bittikçe almaya devam edeceğiz. Ve hatta eşimle bende farklı çeşitlerinden alıp kullanmayı düşünüyoruz.

mollers-omega-3-

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz aktif olarak kullandığım İNSTAGRAM hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın