Maybelline Lash Sensational Waterproof Maskara

Merhaba sevgili ailem. Tatil öncesinde şöyle denizde, havuzda akmayan bir maskara arayışındayken yine daha öncesinde severek kullandığım Maybelline Lash Sensational Maskaranın Waterproof yani suya dayanıklı özelliğe sahip olanını aldım.

maybelline-lash-sensational-waterproof-maskara

Maybelline’in Lash Sensational İntense Black Maskarası (normal olanını henüz denemedim) da hiçbir şekilde akma, dökülme vs yapmıyor. Hatta çok memnun kaldığım için tekrar almayı da düşünüyordum. Ama tatil için kurtarıcı olabilir diye düşünüp suya dayanıklı olanını almak istedim. Bu arada İntense Black yazımı okumak isterseniz TIK TIK…

maybelline-lashsensational-waterproof-maskaramaybelline-lash-sensational-suyadayanikli-maskara

Maskara diğer çeşitlerindeki gibi silikon yapıda eğimli bir fırçaya sahip. Ben maskara tercihlerimde kıl fırçalara nazaran silikon yapıdaki fırçaları kullanmayı daha çok seviyorum. Çünkü silikon yapıdaki fırçalı maskaraların kirpiklerini daha iyi kavrayıp, kaldırdığını düşünüyorum. Bu konuda fırçasıyla iyi anlaştık diyebilirim. İlk açıldığı sıralarda ıslak bir yapıdaydı. Fakat zamanla yapısı biraz daha yoğunlaşıyor.  En sevdiğim özelliklerinden biri kirpiklerimi en uç noktalara kadar kavraması.

maybelline-waterproof-maskaramaybelline-lash-sensational-rimel

Kirpiklerimi ayırarak, hem uzunluk, hem hacim katması başarılı. Uzunluk konusunda bir tık daha iyi diyebilirim. Denizde, havuzda, herhangi bir göz yaşarması durumunda kesinlikle akmıyor. Hatta öyle ki makyajlarımı çıkarırken dahi zorlanıyorum. Sıcak suyla bile çıkaramadım o derecede yani. Çift fazlı makyaj temizleme sularıyla çıkabiliyor ancak. Onunla bile iyice efor sarfetmek durumunda kalıyorsunuz.☺ Bana kalırsa tatile giderken gerçekten iyi bir maskara almak istiyorsanuz, bu maskarayı alıp kullanabilirsiniz ama normal şartlarda günlük makyajlarınızda waterproof olmayan Lash Sensationallar da akma, dökülme falan yapmıyor. Denizde vs kullanmayacaksanız normal Lash Sensationalı tercih edebilirsiniz.

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

 

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın