Maybelline Color Tattoo 24 hr. Creamy Matte / Creme De Nude

maybelline-colortattoo-cremedenude

Merhaba güzel ailem. Maybelline’in Color Tattoo serisindeki mat yapılı krem farları ülkemize geldiğinde insanlar kapış kapış bu farlardan almıştı. Nedense o zamanlar hiç de oralı olmamıştım. Herkesin çok talep ettiği bir üründen anında soğuyorum. Aramızdaki soğukluk çok uzun sürmedi. 5-6 ay kadar sonra farlardan birtanesi benimdi.

maybelline-creamymattes-cremedenude

Bir Gratis indiriminde hiç de aklımda yokken ”Creamy Mattes” farlarından ”Creme De Nude” isimli farını denemek için aldım. Aslında Color tattoo serisinin simli farlarını da beğeniyordum fakat göz altı halkalarımdan müzdarip olduğum için ilk denemek istediğim ürün bu oldu.

cremedenude

Her kozmetik ürününün el değmemiş hali ne güzel değil mi? Fotoğraf çekimimden hemen sonra tabiiki bir güzel mıncıklandı. Creme De Nude; sarı yoğunluğu baskın, sıcak alt tonlu bir bej rengi olarak tanımlamak doğru olur sanırım. Aynı zamanda Mac’in Paint Pot serisinden Soft Ocre isimli fara muadil olarak olarak gösteriliyor. Soft Ocre’yi denemediğim için bir kıyaslama yapamayacağım.

creamymattes-cremedenude

Ürünü almadan önce beklentilerim oldukça yüksekti fakat tam anlamıyla hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Oldukça sert bir yapısı var. Kapatıcılık varla yok arasında. Hatta bir kaç kullanımımdan sonra oda sıcaklığında yumuşamasını bekleyip o şekilde kullandım. Ama sonuç hiçbir zaman değişmedi. Göz kapaklarıma uyguladığımda pürüzsüz durmuyor. Makyaja başlamadan önce göz kremi kullansam da uyguladığım bölgeleri daha da kuru gösteriyor. Tek başına kullanmak neredeyse imkansız. Üzerine birkaç kat kapatıcı vs pudra geçince ancak  güzel bir görüntü elde edebiliyorum. Sevmedim. Se-ve-me-dim. Fiyatı 25,00 TL civarı olması lazım.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın