Makyaj Süngerleri Nasıl Temizlenir?

IMG_7451.

Merhaba! Makyaj süngerlerimi nasıl dezenfekte ettiğimi anlatacağım. Makyaj yapmayı ne kadar seviyorsak; cilt temizliğimiz içinde makyaj yardımcılarımızın temizliği o kadar önemli. Aslında her makyajdan sonra süngerlerimizin temizliğini yapmamız gerekse de maalesef çoğumuzun (içerisinde bende dahil) buna üşendiğini biliyorum. Bu kadarını yapamasak da haftada bir muhakkak ihmal etmememiz gereken birşey; süngerlemizin temizliği !

sabun

Bunun için tek ihtiyacımız olan şey ise bir adet Hacı Şakir Sabun 🙂 İşin esprisi bir yana evinizde bulunan herhangi bir beyaz sabunla da yıkayabilirsiniz. Hoş ben farklı bir sabunla denemedim şimdiye kadar fakat denemekte fayda var diye düşünüyorum. Süngerlerinizi ıslatıp, beyaz sabuna süngerlerinizin lekeleri çıkana kadar sürerek ılık suyla yıkayın.

IMG_7456.

Tabi sponge süngerlerimi temizlerken pudra ve concealer için kullandığım süngerlerimin temizliğini es geçmiyorum. Süngerlerimi temizledikten sonra kağıt havlunun üzerine koyup kurumaya bırakıyorum.

IMG_7470.

Sonuç; bıcı bıcı yapmış mis gibi süngerler ! Makyaj süngerlerini mikrodalga yöntemiyle de temizlemeyi tercih edenler var. Fakat ben bu yöntemi makyaj süngerlerimin yapılarını bozma ihtimallerini düşündüğüm için tercih etmiyorum. Çünkü bir iki defa sıcak suylatemizlediğimde süngerimin şekli bozuldu bir daha eskisi gibi uygulama yapamadım.En sağlıklı yöntemin yukarıda anlattığım gibi olanı diye düşünüyorum. Peki siz süngerlerinizin temizliğini nasıl yapıyorsunuz ? Aşağı yorum olarak bırakırsanız sevinirim.
Sevgilerimle… ♥

Bir cevap yazın