Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Herkese merhaba. Bugünkü blog konumuzda; makyaj fırçalarımı ve süngerlerimi temizlediğim yöntemden bahsedeceğim. Aslında uzunca bir süre fırçalarımı ve süngerlerimi Dalin Şampuanla yıkıyordum. Fakat sonrasında beyaz sabunun daha iyi temizlediğini fark edince Dalin’i bıraktım.

makyajfircasi-temizleme

Aslında herhangi bir katı sabunla da temizleyebilirsiniz fırçalarınızı fakat ben beyaz sabuna alıştığım için her defasında Hacı Şakir’in 4’lü beyaz sabunlarından alıyorum ve yaklaşık bir sene kadar kullanamam için de yeterli oluyor.

beyaz-sabunla-firca-temizlemehacisakir-beyaz-sabun

Fırçalarımı ve süngerlerimi ılık suyla ıslatıp, beyaz sabunun üzerinde gezdiriyorum. Sonrasında yine ılık sunun altında tutunca kirleri kolayca akıp gidiyor. Bunu yaklaşık 15 günde bir, fırçalarım çok kirlenince yapmaya özen gösteriyorum. Kirlenen fırçaları kullanmaya devam etmek demek; cildimize zarar vermemiz anlamına geliyor. Kirli fırçaları yüzümüzde kullanırsak sivilce ve iritasyon problemine yol açabiliriz. Sizde farklı bir amaçla kullanmadığınız ( el yıkamak vs gibi) temiz katı sabunlarınızla fırçalarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.

makyajfircasi-nasil-temizlenir

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın