Makarna Lütfen Ürünlerini Denedik

Herkese merhaba sevgili ailem. İki hafta kadar öncesinde Makarna Lütfen markasından denememiz için güzel bir hediye paketi aldık. Daha öncesinde ben bu markadan tariflerimde kullanmak için organik yulaf unu almıştım. Ondan da memnun kalmıştım. Gelen paketi açınca Meva çok şaşırdı. Hepsini önce kendisiyle tek tek inceledik. 🙂

makarna-lutfen-urunleri

Ürünleri detaylı gösterdiğim ve beraberinde reels yaptığım instagram gönderime bakmak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

makarna-lutfen

MAKARNA LÜTFEN markasından gelen ürünleri başta yazacak olursam;

  • 4 sebzeli ruşeymli kuskus
  • Organik tarhana
  • Sebzeli Mücver Karışımı Besin Mayalı
  • Elmalı Üzümlü Cevizli Kurabiye
  • Proteinli Sebzeli Köfte Harcı

dort-sebzeli-ruseymli-kuskus

Tüm ürünleri ve içeriklerinin özellikle görsellerini ekledim ki araştırmayı seven ek gıda ebeveynlerine yardımcı olsun yazım. Bu ürünlerle kızıma yaptığım ilk tarifte; 4 sebzeli ruşeymli kuskusla tarhana yaptım. Yaparken iştahsızlıkta bir dünya markası olan kızımın yiyeceğinden şüpheliydim. Çünkü yaklaşık 1 yaşından itibaren (şuan 2 yaşındayız) tarhana çorbasını yediremedim.

dort-sebzeli-kuskusmakarna-lutfen-dort-sebzeli-ruseymli-kuskus

Kuskusumuza yakından bakalım. Meva ilk gördüğünde şeker sandı bayağı kıtır kıtır yedi. 🙂

makarnalutfen-sebzeli-kuskus

Organik Tarhana ve içeriği de bu şekilde. Bu tarhana Makarna Lütfen markasının organik sertifikası almış ürünlerinden biri bu arada.

makarna-lutfen-organik-tarhanaorganik-tarhana

İçinde bolca kapya biber olduğu belli. Pişirirken ekstra salça bile koymanıza gerek yok ama ben yine de tatlı kaşığının ucuyla domates salçası koyuyuyorum.

makarna-lutfen-tarhana

Ümitsizlikle yaptığım tarhana çorbasından Meva Hanım 1 kaseye yakın kendi kendine içti. Ve öyle bir iştahla içti ki.. Bunda kuskusun da etkisi var elbette. Biraz da heves etti. Bundan sonra artık hep böyle yapacağım. Yesin de nasıl yiyorsa yesin kuzum.♥

makarna-lutfen-urunleri-tarhana-kuskus

Diğer tarifimiz de sebzeli mücver karışımıyla yaptığım mücverler oldu. Tek bir adet sebzeyle de yapabileceğiniz gibi ben tarifimde kabak, havuç ve avokado kullandım. Paketlerin üzerinde ne kadar kullanacağınıza dair yardımcı açıklamalar bulunuyor. Ben 2 kaşık kadar karışımdan kullandım. Avokadodan bir parmak kadar kesip kullandım onu da belirteyim.

sebzeli-mucver-karisimisebzeli-mucvermakarna-lutfen-sebzeli-mucver-karisimi-besin-mayali

Mücver karışımı da bu şekilde. Mis gibi kokuyor.

mucver-karisimi-makarna-lutfen

Az yağda pişirdim.

sebzeli-mucver-tarifi

Meva Kuşa Mücverden pek yediremedim ama bize kısmet oldu. 🙂 Bundan sonra kendimize yaptığımız mücverler için beyaz un yerine bu karışımı kullanacağım. Daha sağlıklı ve besleyici.

sebzeli-mucver-tarifleri-ek-gidamakarnalutfen-sebzeli-mucver

Elmalı üzümlü cevizli kurabiyeleri hem kahve yanında hemde misafirlerime bile çıkarıyorum. Dışarı çıkarken çantaya atmalık ve dışarıda bebelere verilecek sağlıklı bir atıştırmalık.♥

makarna-lutfen-elmali-uzumlu-cevizli-kurabiye

Son olarak denemediğimiz sadece Sebzeli köfte harcı kaldı. Onu da yakın zamanda deneyeceğim. Merak edenler için içerik kısmını iliştiriyorum.

Konuşacaklarım bu kadar.♥ Ürünleri sipariş vermek isterseniz ben markanın kendisinden alıyorum. İnstagramda Ocak ayı sabitli storylerime satıcıyı ekledim. BURAYA tıklayarak bakabilirsiniz.

makarna-lutfen-proteinli-sebzeli-kofte-harcimakarna-lutfen-proteinli-sebzeli-kofte-harci-makarna-lutfen-proteinli-sebzeli-kofte-harci-denedik

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz aktif olarak kullandığım İNSTAGRAM hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın