MAC Studio Waterweight Fondöten

Merhaba sevgili ailem. Son zamanlarda fazla kapatıcı olmayan, yüzümde ağırlık yapmasını istemediğim, daha ıslak görünümlü bir fondöten arayışındayken MAC Studio Waterweight Fondöten‘i denemek istedim. Tabii ki aklıma geldiği gibi koşup almadım. Hakkında yorumlar okudum. Mağazadan gidip tenime uygun olan renginin testerını aldım. Bir iki defa denedim ve sonunda aldım. Aldım almasına ama bakalım bu fondöten hakkında yorumlarım neler oldu? İncelemeye başlayalım hemen…

mac-studio-waterweight-fondoten

MAC Studio Waterweight Fondöten

 • 30 ml’lik cam ve damlalıklı bir şişede.
 • Su bazlı ve tüm cilt tiplerine uygun.
 • Benim kullandığım “NC 30” rengi.
 • SPF 30+ güneş koruma faktörü içeriyor.
 • Nemli ve doğal bitişli.

mac-waterweight-fondotenmac-waterweight-fondoten-nc30

Damlalıklı bir kapağı olduğu için kullanımı çok pratik değil açıkçası. Pompalı şişelere alışkın olduğumdan bana kolay gelmiyor en azından. Neyse gelelim genel itibariyle yapısına. Nemli ve oldukça doğal bitişli bir fondöten. Ben karma/hassas bir cilt tipine sahibim. Daha önce MAC Face & Body Fondöteni deneyip asla memnun kalmamıştım. Tamam doğal dursun diyoruz da azıcık bir kapatıcılık da bekliyoruz yani. O zamanlar Face & Body’i hiç kapatıcı özelliğini göremeyip aynı zamanda yüzümde aşırı ıslak durduğu için sevemeyince, Waterweight’le kıyasladığımda da bunun ona göre bir tık daha kapatıcı özelliği olduğu için umutluydum.

mac-fondotenlermac-waterweight-spf30-fondotenmac-studio-waterweightfondoten

Mağaza personellerinin benim için uygun bulduğu benimde tasdiklediğim NC30 rengi de bana koyu oluyor ayrıca. :/ Aşağıdaki görsellerde yüzümdeki duruşunu da göreceksiniz. Bu hataya nasıl düştüğüm konusunda hiçbir fikrim yok.☺Elimin üzerinde nasıl koyu duruyorsa boynumla yüzüm arasında da bu durum bariz fark ediliyor.

waterweight-fondotenwaterweight-foundation

Şimdi yorumlarıma geçelim artık;

 • Kapatıcılığı oldukça az olsa da üst üste uygulandığında arttırılabiliyor.
 • Benim karma/hassas sivilceye meyilli cildimde herhangi bir sivilce problemi yaratmadı.
 • Yüzümdeki nemli, ıslak, doğal duruşu itibariyle tam olarak benim aradığım fondöten olsa da günün ilerleyen saatlerinde ilk sürüldüğü andaki performansı sergileyemediği için benden geçerli not alamıyor.
 • Altına baz yada üzerine sabitleme pudrası, sabitleme spreyi sıkmayınca kalıcılığı en fazla 1/2 saat sürebiliyor. Sonrasında fondöten yüzümde kusma yapıyor.
 • “Üzerine pudra sürüp yüzümü matlaştıracaksam ben bu fondöteni neden aldım? diyorum.” Kalıcılığını fondötenin altına makyaj bazı, T Bölgemden pudra geçip, üzerine sabitleme spreyi sıkınca arttırabiliyorum.
 • Cildimi kurutmaması, içerisinde güneş koruma faktörü bulunması, yüzümdeki duruşu için sevsem de saydığım diğer olumsuz nedenlerden dolayı sevmekle sevmemek arasında hala kararsızım.
 • Şuan farklı sevdiğim fondötenlerimle karıştırıp uyguluyorum. Ziyan olmasın. ☺

mac-studio-waterweight-fondoten-kullananlar

Benim bu fodnöten hakkında yorumlarım bu kadar kızlar. Takdir bundan sonrası için sizin. Güncel fiyatı 155,00 TL. Online olarak satın almak isterseniz diye yine de şuraya link bırakıyorum.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…♥

Hoşçakalın…♥

Rosegal.com INT

Bir cevap yazın